Atgijusios Justiniškės: Sigito Gedos alėja, nauji dviračių takai ir „koriai“ automobiliams kiemuose

 

Justiniškės – tipiškas miegamasis Vilniaus rajonas, pradėtas statyti prieš 36 metus, per pastaruosius trejus metus labai atsinaujino ir tapo patogesnis bendruomenei: atsirado naujų viešųjų erdvių, sutvarkytos gatvės ir kiemai, – kas toliau? Apie tai, kas Justiniškių laukia jau netolimoje ateityje ketvirtadienį su rajono gyventojais kalbėjosi meras Remigijus Šimašius.

Nuotr. Sauliaus Žiūros.

Atnaujinamos gatvės, tiesiamas dviračių takas

Justiniškėse aktyviai tvarkomos pagrindinės rajono arterijos: išasfaltuota 210 m ilgio atkarpa Justiniškių gatvės, Taikos g. ir Justiniškių gatvėse remontuojami šaligatviai, bus nutiesta beveik 800 metrų naujos šaligatvių dangos. Visiškai atnaujintas šaligatvis šalia daugiabučio Justiniškių g. 115, atnaujintas pėsčiųjų takas ir įrengtas nusileidimas neįgaliesiems šalia Taikos g. 87 daugiabučio.

Sutvarkyti laiptai ir nusileidimas neįgaliesiems Taikos g. 60.jpg

Kad justiniškiečiai keliautų kuo saugiau, naujai įrengta ir pėsčiųjų perėja ties Rygos g. 15. Justiniškių sankryžose greitai atsiras geltonieji koriai (Taikos g. 34 ir Taikos g. 162). Saugiau keliauti ir Talino gatve: čia jau greitai bus sumažintas leistinas greitis iki 30 km. Pernai šioje gatvėje buvo įrengtas apšvietimas – net 23 žibintai.

Rajono teritorijoje prie gyvenamųjų namų yra nemažai laiptų, kuriuos baigiama remontuoti. Taikos, Justiniškių ir Rygos gatvėse laiptai atnaujintos laiptų pakopos, nuovažos.

Tarp Rygos gatvės ir Laisvės prospekto jau pradėtas tiesti ir naujas apie 2 km ilgio dviračių takas, šalia jo driekiasi šaligatvis. Šiuo metu jau klojama nauja raudono asfaltbetonio danga. Šis takas bus pirmasis dviračių takų jungties su miesto centru etapas.

Sutvarkytos viešosios erdvės

Justiniškėse vis daugiau dėmesio skiriama viešosioms erdvėms – tvarkomi skverai, įrenginėjamos jaukios ir saugios vaikų žaidimo aikštelės, tvarkomi kiemai. Jau kurį laiką rajono gyventojai su atžalomis leidžia laiką naujose dviejose vaikų žaidimų aikštelėse Taikos g. 55 ir Taikos g. 70. Naujai išasfaltuota ir krepšinio žaidimo aikštelė šalia Justiniškių g. 34 namo.

Atnaujintas skveras nuo Sietuvos gimnazijos iki PC „Norfa“

Visiškai atnaujintas ir pėsčiųjų skveras nuo Sietuvos progimnazijos iki prekybos centro „Norfa“. Rajone įrengta 15 naujų šiukšliadėžių, viešosiose erdvėse visame rajone pastatyti 26 nauji suoliukai. Talino gatvės pradžioje greitai atsiras ir nauja šunų vedžiojimo aikštelė.

Sutvarkytais ir patogesniais daugiabučių kiemais jau džiaugiasi Rygos g. 3-13, Taikos gatvės ir Justiniškių g. 101-109 namų gyventojai.

Justiniškėse – Sigito Gedos vardo skveras

Šį rugsėji Justiniškėse iškilmingai atidaryta Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, poeto Sigito Gedos vardo alėja. Iki šiol oficialaus pavadinimo neturėjusi, tačiau atnaujinta ir vardą gavusi alėja atgijo ir tapo patrauklia susibūrimų vieta.

Alėjoje šiemet buvo pakloti nauji šaligatviai, sutvarkyti laiptai ir apšvietimas, pastatyti nauji suoliukai, pasodinti želdiniai, šalia įrengta nauja vaikų žaidimo aikštelė, šachmatų stalas.

Iš Justiniškių į centrą – naujais autobusais

Justiniškių gyventojai nuo šių metų pavasario į miesto centrą keliauja patogiau – 43-iuoju Justiniškės–Šeškinė–Žaliasis tiltas–Centras autobusų maršrutu važiuoja naujieji Vilniaus autobusai. Jų šiame maršrute, lyginant su praėjusių metų rudeniu, važiuoja daugiau ir jie kursuoja dažniau. Kituose pro Justiniškes kursuojančiuose viešojo transporto maršrutuose taip pat atnaujinamos transporto priemonės: 73-iame Justiniškės–Centras–Naugarduko g.–Vilkpėdė ir 75-ame Santariškės–Šeškinė–Pilaitė autobusų maršrutuose didžioji dalis autobusų taip pat yra nauji.

Minėtų maršrutų autobusų eismo tvarkaraščiai nuolat derinami, atsižvelgiant į gyventojų poreikius, kad būtų kuo patogesnis susisiekimas su mokymo įstaigomis, darbovietėmis ir pan. Naujų maršrutų paleidimo ar esamų trasų korekcijos/pratęsimo artimiausiu metu neplanuojama.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt