Sostinės Rotušėje apdovanoti metų Mokytojai

 

Artėjant vienai šviesiausių švenčių – Mokytojų dienai – Vilniaus rotušėje meras Remigijus Šimašius apdovanojo metų mokytojus.

„Jeigu reikėtų pasirinkti vieną sritį, kuri valstybės ar miesto gyvenime šiuo metu yra svarbiausia, tai neabejotinai būtų švietimas. Tai, kokį pagrindą pasiklosime šiandien, nulems ne penkerių ar dešimties metų Lietuvos ateitį, bet daug ilgesnį laikotarpį, ir nuo to priklausys, kokia bus Lietuva. Todėl labai vertinu ir didžiuojuosi mokytojais, kurie save paskyrė šiam sunkiam darbui. O šiandien pagerbiame ryškiausius šviesulius – tikiu, kad jie yra ir bus įkvėpimas visiems: moksleiviams, tėvams, kolegoms,” – sveikindamas susirinkusius kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Šiemet apdovanota dešimt labiausiai nusipelniusių sostinės metų mokytojų. Visi jie ypatingi – savo darbais, išskirtiniais pasiekimais, įkvepiantys ir padedantys kolegoms. Tai mokytojai, kurių dėka gerėja ugdymo įstaigos mikroklimatas, skatinamas bendruomeniškumas ir atviros mokyklos samprata.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vicemerė Edita Tamošiūnaitė pasveikino mokytojus, vadovus ir tėvus, linkėdama džiaugtis  ir didžiuotis kiekviena mokykloje praleista akimirka. Kaip atrankos komisijos pirmininkė, pasidžiaugė, kad šiemet buvo gautos net 78 paraiškos su pasiūlymais nominuoti šio titulo verčiausius metų mokytojus.

Vilniaus meras pasveikino Grigiškių pradinės mokyklos mokytoją Dalią Razmislevičiūtę, Vladislavo Sirokomlės gimnazijos mokytoją Janiną Labul, Žirmūnų gimnazijos mokytoją Vaidą Gailiūnienę,  Simono Konarskio mokyklos pedagogę Elviną Kuginienę.  Po saulėgrąžos žiedą ir vardinį Exlibrį, simbolizuojantį šviesą, taip pat gavo „Minties“ gimnazijos mokytoja Nijolė Gudžiūnienė, lopšelio-darželio „Rūta“ pedagogė Kristina Surdokaitė; Senvagės gimnazijos mokytojas Mindaugas Urbonavičius, Šilo mokyklos mokytoja Jolanta Jaraminienė bei „Žaros“ gimnazijos pedagogė Tatjana Tomaševičienė, Vilniaus ir jaunimo klubo „Meteoras“ mokytoja Irma Asakavičiūtė.

 

Dalia Razmislevičiūtė
« 14 »

 

„Nors Irma į mokytojų kolektyvą įsiliejo neseniai, labai greit paaiškėjo, kad ji puikiai bendrauja, organizuoja ir telkia bendram darbui. Su mokytojais Irma visada dalinasi savo sukaupta gerąja patirtimi –  kaip pagerinti pamokų kokybę ir pasiekti geresnių rezultatų. Metų mokytoja organizuoja filmų vakarus, išvykas, o savo energija dalinasi su visais klubo bendruomenės nariais. Irma kuria šiltą ir malonų mikroklimatą. Tai mokytoja, kuri uždega akis ir sušildo širdis.“ – apie I. Asakavičiūtės darbą mokykloje pasakoja ją nominuoti pasiūliusi klubo bendruomenė.

Šiemet pirmą kartą buvo apdovanoti ne tik metų mokytojai, bet ir švietimo įstaigų vadovai. Ugdymo įstaigos valdymas neatsiejamas nuo vadovo, o ši svarbi nominacija skiriama tiems vadovams, kurie rodo išskirtines lyderystės savybes, skatina stiprios, atviros ir tvarios bendruomenės kūrimą. Šiemet metų vadovėmis išrinktos Simono Daukanto gimnazijos direktorė Jolanta Gertrūda Knyvienė ir darželio-mokyklos „Vilija“ vadovė Sofija Matarevič.

„Sofija Matarevič puikiai atskleidžia savo darbuotojų potencialą, sudaro visas sąlygas gilinti savo įgūdžius įvairiuose projektuose, kvalifikacijos kėlimo kursuose bei stažuotėse užsienyje. Vadovė gali ne tik generuoti progresyvias idėjas, bet ir stiprina žmogiškąjį ryšį tarp vadovo ir darbuotojo. Direktorė itin vertina santykius paremtus bendradarbiavimu,  yra ne tik puiki vadovė, bet ir šiltas, nuoširdus ir empatiškas žmogus,“ – apie vieną metų ugdymo įstaigų vadovių atsiliepia darželio-mokyklos „Vilija“ bendruomenė.

Šiemet pirmą kartą apdovanoti ir moksleivių tėvai, didžių pokyčių iniciatoriai, kurių indėlis į bendrą ugdymo įstaigos mikroklimatą buvo labai svarbus ir neatskiriamas nuo ugdymo įstaigos sėkmės, bendruomenės gerovės.

Šiemet padėkota „Tėvų tarybos“ pirmininkui Donatui Lašui, kuris buria tėvų bendruomenę naujiems pokyčiams. Jo dėka sostinės „Birutės“ darželis suformavo stiprią ir darnią bendruomenę. Už aktyvumą apdovanotos ir dvi moksleivių mamos: Ramunė Baltaduonienė bei Loreta Pupuivienė.

Renginyje skambėjo Sauliaus Petreikio muzikinė kompozicija „Saulės Žmogus“, kiti Vilniaus kolegijos studentės Miglės Pivoriūnaitės kartu su Sauliaus Petreikio grupe atliekami kūriniai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt