Svarbi informacija
Naujakurių bendruomeniškumas spartina žvyrkelių asfaltavimą
Vilniaus miesto B. K. Balučio ir V. Čarneckio gatvių bendruomenė jau netrukus džiaugsis sutvarkyta gatvių infrastruktūra. Tai puikus savivaldybės ir gyventojų bendros iniciatyvos rezultatas. Gyvenvietės aplinkos infrastruktūra pertvarkyta neatpažįstamai: vietoje čia buvusių duobėtų, žvyruotų gatvelių UAB „Grinda“ paklojo beveik 1 km asfaltbetonio dangos, šaligatvių dangas, paviršinių nuotekų surinkimo tinklą.
„Per trejus gyvenamosios aplinkos gerinimo programos metus sostinėje bus išasfaltuota daugiau kaip 30 km žvyrkelių. Jau išasfaltavome Sakališkių, Pušyno kelio, Prūsų, Liepų, Vaivos, Skaidiškių, Balžio, Taurupės, Gavaičių, Kriaučiūnų ir kitas gatves. Dauguma šių gatvių buvo atnaujintos tik iniciatyvių vilniečių dėka, kurie pasinaudojo savivaldybės siūloma „50 ir 50“ programa, kai vilniečiai kartu su savivaldybe per pusę moka už kelių, apšvietimo ar kitus darbus“, – sako Virginijus Pauža, Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktorius.
Gyvenvietės naujakuriai ėmėsi iniciatyvos pagerinti savo gyvenamosios vietos infrastruktūrą – savo lėšomis parengė gatvių rekonstrukcijos projektą ir įrengė paviršinių nuotekų tinklus, o Vilniaus miesto savivaldybė skyrė lėšų gatvių asfaltavimui.
„Smagu, kad sukurta gražesnė ir tvarkingesnė aplinka džiugina miesto gyventojus, prisideda prie to, kad sostinėje gyventi būtų patogu ir malonu net ir atokiau nuo centro įsikūrusiems vilniečiams,“ – sako UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.
Iniciatyvinės grupės narys Rytis Pajaujis ypač džiaugiasi bendro savivaldybės ir gyventojų bendruomenės darbo rezultatu: „Gyvenvietėje daug gyvenamųjų namų, žvyrkeliais sudėtinga judėti, ypač tėvams su vežimėliais. Tai, ką mes turime dabar, tiesiog nepalyginama su tuo, kaip čia buvo. Ypač džiugina, kad darbai buvo atlikti labai greitai. Noriu paskatinti gyventojus, kurie atsikrausto atokiau nuo miesto centro, būti bendruomeniškiems, burtis į grupes ir kartu kurti patogią ir gražią aplinką,“ – ragina bendruomenės atstovas.
Vilniaus miesto savivaldybės programa „50 ir 50“ – tai savivaldybės skiriama parama, kai vilniečiai kartu su savivaldybe per pusę moka už kelių, apšvietimo ar kitus viešų erdvių infrastruktūros atliktus darbus. Šios programos privalumas – galimybė greičiau atsinaujinti ir pagerinti savo gyvenamąją aplinką, asfaltuojant kelius, tvarkant kiemus, ar norint įsirengti vaikų žaidimų aikštelę.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt
Taip pat skaitykite:
Naujojoje Vilnioje planuojama rekonstruoti vieną pagrindinių gatvių
Naujosios Vilnios seniūnijoje planuojama Džiaugsmo gatvės rekonstrukcija, dėl kurios sprendinių projektuotojai netrukus kvies gyventojus į viešą konsultaciją. UAB „Vilniaus plano” projektiniai pasiūlymai parengti gatvės atkarpai nuo Paeglinės iki Pergalės gatvės žiedinės... ❯❯❯
2022-05-10
Kaip keisis vilniečių gyvenamoji aplinka per 2022 metus
Kaip keisis vilniečių gyvenamoji aplinka per 2022 metus Dešimtys kilometrų naujų dviračių takų ir sutvarkytų gatvių, šimtai atnaujintų kiemų, dar daugiau želdinių ir šviesos mieste – tai 2022 metų darbai, kurie keis vilniečių gyvenamąją aplinką. Infrastruktūros plėtrai... ❯❯❯
2022-05-09
Vilniečiai kviečiami aptarti istorinės Žydų gatvės atkūrimą
Vilniuje norima rekonstruoti istorinę XVI amžių menančią Žydų gatvę ir architektūriniais akcentais pažymėti Vilniaus Didžiosios sinagogos buvusią teritoriją. Vilniaus miesto savivaldybė ir bendrovės „Vilniaus plano“ architektai kviečia visuomenę dalyvauti viešojoje... ❯❯❯
2022-05-06
Viršuliškėse projektuojami du aukštybiniai daugiabučiai
Viršuliškių skg. 8, Viršuliškėse tarp Laisvės prospekto ir Vilniaus vakarinio aplinkkelio, netoli Vilniaus spaudos rūmų, statytojas UAB „P34“ ir projektuotojas bendrovė „Archipoint LT“ 0,4 ha teritorijoje projektuoja du 17 ir 18 aukštų daugiabučius. Architektūrinės idėjos... ❯❯❯
2022-04-28
Vokiečių gatvės atnaujinimo kūrybinės dirbtuvės: ką pasiūlė vilniečiai?
Vokiečių gatvės atnaujinimo projekto autoriai tartis dėl geriausių sprendinių vilniečius sukvietė į kūrybines dirbtuves. Dirbtuvėse ieškota sprendimų ten, kur dar galima patobulinti gatvės atnaujinimo projektą. Šešios komandos - želdynų, mažosios architektūros, paveldo,... ❯❯❯
2022-04-28
Šildymo sezonas baigėsi – pradedami hidrauliniai bandymai
Didžiausia centralizuoto šilumos tiekimo bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė šildymo sezoną ir pradeda kasmetinius šilumos trasų profilaktinio tikrinimo bei remonto darbus. Iki spalio mėnesio kitam šildymo sezonui bendrovė paruoš apie 750 km požeminių sostinės... ❯❯❯
2022-04-28