Vilniaus meras atsiėmė apdovanojimą už viešosios diplomatijos puoselėjimą

„Auksinės krivūlės“ apdovanojimuose šįvakar Vilniaus merui Remigijui Šimašiui įteiktas apdovanojimas už viešosios diplomatijos puoselėjimą.

Vilnius taip pagerbtas už prieš 3 metus Maskvoje nužudyto politiko, demokrato Boriso Nemcovo vardo skvero prie Rusijos ambasados Latvių gatvėje atidarymą, JAV prezidento G.W.Busho paskelbimą Vilniaus garbės piliečiu, už Vašingtono aikštės vardo suteikimą skverui ir ilgametę iniciatyvą minint valstybės sekretoriaus Sumnerio Welleso paskelbtą deklaraciją, kuria JAV oficialiai nepripažino Baltijos šalių okupacijos. Apdovanojimą sostinės merui įteikė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Vilnius aktyviai įgyvendina projektus, skatinančius miesto ir jo svečių švietėjišką ugdymą, pilietinį sąmoningumą ir įsitraukimą į pasaulio politinius procesus. Bendruomenės susitelkimas bendram darbui yra vertybė ir pats didžiausias apdovanojimas, kurį krivūlė tik įprasmina,“ – kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Renginyje tradiciškai pagerbtos labiausiai įvairiose srityse nusipelniusios Lietuvos savivaldybės. Lietuvos savivaldybių asociacijos organizuojami „Auksinės krivūlės“ apdovanojimai šalies savivaldybėms teikiami už ryškiausias iniciatyvas ir darbus. Ceremonija rengiama Lietuvos vietos savivaldos dienos proga, šiemet ji minima jau tryliktą kartą. Savo įsteigtų nominacijų laureatus – labiausiai tam tikrose srityse pasižymėjusias savivaldybes – skelbė visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai. Ji taip pat sprendžia dėl „Auksinės krivūlės“ riterio nominacijų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt