Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia – saugi erdvė nusikaltimų aukoms

 

Vidaus reikalų ministerijos valdomoje Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje įsikurs pagalbos centras, kuris rūpinsis prekybos žmonėmis aukomis.

Tai numatyta vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno ir Vilniaus miesto savivaldybės mero Remigijaus Šimašiaus pasirašytame ketinimų protokole.

„Su meru sutarėme, kad bažnyčios patalpose galėtų įsikurti nevyriausybinių organizacijų centras, kuris teiktų pagalbą nuo išnaudojimo nukentėjusiems žmonėms. Saugi aplinka, kurioje žmonės galėtų papasakoti savo bėdas ir gauti pagalbą, yra labai svarbus faktorius sprendžiant šią problemą“, – aiškina vidaus reikalų ministras E. Misiūnas.

„Džiugu, kad Senamiesčio širdyje turime atgimstančią erdvę, kuri buvo nepateisinamai apleista ir sovietmečiu naudojama visiškai ne pagal paskirtį. Esu tikras, kad tai bus populiari, nauja traukos vieta visiems vilniečiams, kuri reikšmingai prisidės prie miesto bendruomenės augimo ir stiprėjimo“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius

Vilniaus miesto savivaldybė, savo ruožtu, taip pat išreiškė ketinimą prisidėti prie Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios įveiklinimo bei tvarkymo.

Vidaus reikalų ministerijai apleista Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia Vilniaus centre, Savičiaus gatvėje, buvo perduota praėjusių metų rugpjūtį. Per metus bažnyčioje pradėjo veikti pašventinta koplyčia, yra rengiamos parodos, švietimo ir bendruomenės renginiai.

„Ramintojos bažnyčia – tai erdvė kurti pagarba ir pasitikėjimu grįstą dialogą. Vieta, jungianti skirtingus žmones ir iniciatyvas, siekiančias prisidėti prie susikalbėjimo kultūros ir socialinės atsakomybės“, – sako policijos kapelionas Algirdas Toliatas.