Teismas leido tęsti Vilniaus daugiabučių namų administratorių rinkimus

 

Vilniaus miesto apylinkės teismas, operatyviai sureagavęs į situaciją bei susipažinęs su Vilniaus miesto savivaldybės teisininkų argumentais, šiandien skubiai panaikino nutartį stabdančią sostinės daugiabučių namų administratorių rinkimo procedūras. Savivaldybė itin vertina tokį teismo operatyvumą, reaguojant į susidariusią situaciją.

Teismas, atsižvelgęs į savivaldybės argumentus dėl viešojo intereso užtikrinimo administratorių skyrimo procedūroje, priėmė nutartį, kuria leido tęsti šiuos procesus. Teismas nutartyje pasisakė, kad visi gyventojai, kurie dalyvauja administratorių pasirinkimo procese, teismo pritaikytomis laikinosiomis apsaugos priemonėmis yra nepagrįstai suvaržyti išreikšti savo valią ir pasirinkti jiems labiausiai tinkantį administratorių. Todėl darytina išvada, kad stabdyti procedūras šioje stadijoje – neproporcinga, neadekvatu ir nepagrįsta gyventojų atžvilgiu.

Savivaldybė mano, kad teismas, laikinai sustabdęs administratorių rinkimo procesą, iš esmės buvo suklaidintas ieškovų, kurie per teismus bet kokia kaina siekė stabdyti šį procesą. Savivaldybė džiaugiasi, kad pradėta procedūra bus tęsiama ir gyventojai galės išsirinkti sau tinkamiausią namo administratorių.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt