Šimtmečio Šv. Kristoforo statulėlių laureatai – ką išrinksime šiemet?

 

Baigiantis Lietuvos valstybės 100-mečio minėjimo metams, kviečiame visus vilniečius siūlyti kandidatus į Šv. Kristoforo statulėlių laureatus. Teikti savo kandidatus galima iki gruodžio 3 dienos. Apdovanojimai vyks Vilniaus rotušėje per Vilniaus gimtadienį – kitų metų sausio 25 d.

21-ąjį kartą rengiami apdovanojimai Šv. Kristoforo statulėlėmis jau antrą kartą vyks per Vilniaus miesto gimtadienį. Tradiciškai apdovanojimai bus teikiami už nuopelnus mokslo, verslo, kultūros, meno, švietimo, sporto, teisėsaugos, architektūros, labdaringos veiklos, sveikatos apsaugos, medicinos, Vilniaus įvaizdžio formavimo, turizmo plėtros srityse, tačiau ir patys gyventojai gali įvardyti savo siūlomų kandidatų nominacijas. Siūlant kandidatą, bus prašoma paminėti reikšmingus jo nuopelnus per 2018 metus Vilniaus miestui ir miestiečiams. Labai svarbu trumpai ir konkrečiai pristatyti patį kandidatą, nurodyti nominaciją ir objektyviai įvardyti, kodėl būtent šis kandidatas yra vertas Šv. Kristoforo statulėlės.

„Apdovanojimai Šv. Kristoforo statulėlėmis, vieni seniausių ir garbingiausių  Vilniaus miesto savivaldybės apdovanojimų, kuriais didžiuojamės ir labai vertiname. Vilniaus miesto globėjas šv. Kristoforas ant pečių nešantis kūdikėlį Jėzų įmažintas mūsų miesto herbe, turi tarsi simbolinę reikšmę siejančią miesto herbą ir šiuos apdovanojimus. Kiekvienas  Šv. Kristoforo statulėlės laureatas, ant savo pečių į miesto klestėjimo ir sėkmės istoriją, atnešė savo svarų indėlį įvairiausiose veiklos srityse. Mes didžiuojamės, kad Šv. Kristoforo statulėlių laureatų vardai suteikti iškiliausiems profesionalams ir taurioms asmenybėms  – profesoriams Vytautui Jonui Sirvydžiui ir Virginijui Šikšniui, sportininkams Virginijui Aleknai ir Airinei Palšytei, menininkams Mūzai Rubackytei, Stanislovui Kuzmai, kunigams Ričardui Doveikai ir Juliui Sasnauskui, visuomenininkams ir bendruomenės telkėjams  Alicijai  Klimaševkai, Tomui Venclovai, Michaelai Rak. Visi Šv. Kristoforo  statulėlių  laureatai – mūsų miesto pasididžiavimas ir garbė, į juos turime lygiuotis, vertinti jų nuopelnus ir siekti kurti dar gražesnę mūsų sostinės ateitį“, – sakė mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Šv. Kristoforo statulėlė – tai vienas garbingiausių Vilniaus miesto savivaldybės apdovanojimų, teikiamas kasmet už praėjusių metų nuopelnus mūsų miestui ir miestiečiams. Į rinkimus įsitraukti ir aktyviai siūlyti kandidatus statulėlei gauti kviečiami ir visi vilniečiai.

Praėjusių metų laureatais tapo dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla, pianistė ir kultūros veikėja Mūza Rubackytė-Golay, pasaulio jaunimo ir Lietuvos čempionė bei rekordininkė lengvaatletė Airinė Palšytė, kultūros ir meno festivalio „Kultūros naktis“ iniciatorė ir ilgametė organizatorė Daina Urbanavičienė, aktyvus maratono propaguotojas ir maratonų bėgikas Ignas Staškevičius, prof. dr. Nijolė Drazdienė, viešoji įstaiga „Architektūros fondas“, lenkų dainų ir šokio meno ansamblis „Wilia“, psichologas, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto doc. dr. Paulius Skruibis ir už pasiekimus moksle Šv. Kristoforo statulėle apdovanota Vilniaus universiteto studentų komanda „Vilnius-Lithuania iGEM“.

Kaip ir kasmet, Apdovanojimų Šv. Kristoforo statulėlėmis komitetas, kurį sudaro iškilūs įvairių profesijų atstovai, susipažinę su visų apdovanojimams pateiktų kandidatų įvairiose veiklos srityse darbais ir nuopelnais, išrenka dešimt laureatų, kurie per metus labiausiai nusipelnė Vilniui ir vilniečiams. Komiteto išrinktiems laureatams garbingas statulėles Rotušėje įteikia Vilniaus meras.

Pasiūlymų laukiama iki š. m. gruodžio 3 d. Kandidatus prašoma teikti internetu www.vilnius.lt/kristoforai arba paštu (Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Kultūros skyriui – Apdovanojimų Šv. Kristoforo statulėlėmis sekretoriatui, Konstitucijos pr. 3, 09601 Vilnius) ar el. paštu kulturos@vilnius.lt. Telefonas pasiteirauti – (8 5) 211 2416.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt