Pasveikinti konkurso „Žydintis Vilnius“ 2018 laureatai

 

Šiandien sostinės savivaldybėje bijūnais ir padėkomis apdovanoti tradicinio konkurso „Žydintis Vilnius“ 2018 metų laureatai. Šiais metais „Žydintis Vilnius“ konkursas išaugo savo tradicines ribas – jame dalyvavo ne tik įmonės ar pavieniai gyventojai, bet ir mokyklos, darželiai.

Šiais metais daugiausiai dėmesio buvo skiriama darželių bei mokyklų teritorijoms ir tai, kaip mažiausi vilniečiai ir jaunimas mokomi gražinti ir puoselėti aplinką, kurioje gyvena. Susirinkusiuosius pasveikino mero patarėja Dalia Bardauskienė ir Vilniaus universiteto botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila įsteigęs specialias dovanas – bijūnų sodininkus.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

„Nedidelis apimtimi, bet labai svarbus turiniu konkursas turi ambicingą tikslą – pastebėti ir pasidžiaugti gyventojų ir organizacijų iniciatyvas mylėti savo bendruomenę ir gamtą, puošti miestą žiedais. Kiekviena estetiškai tvarkoma darželio ar mokyklos aplinka – kelia geras emocijas, auklėja ir moko pažinti grožį ne tik būsimus miesto grožio mylėtojus, bet ir viso rajono gyventojus. O kai į žmogų atsisuka verslas ir vietoje tradicinių pilkų parkavimo aikštelių didelių komercinių teritorijų vietos paskiriamos poilsiui ir bendravimui, galima džiaugtis, jog einama darnios plėtros keliu, kad mieste turime pavydžių kurie mus įkvepia ir pamoko, – susirinkusiuosius sveikino konkurso komisijos narė D. Bardauskienė.

Šiais metas apdovanoti net 12 konkurso laureatų, kuriems atiteko ir konkurso rėmėjų Vilniaus universiteto botanikos sodo įsteigti specialūs prizai – bijūnų daigai.

Pirmiausia apdovanoti ugdymo įstaigų atstovai, pirmą kartą dalyvavę „Žydintis Vilnius“ konkurse. Už bendradarbiavimą su Kraštovaizdžio architektų sąjunga ir gerus norus bei dedamas pastangas palengvinti sudėtingų vaikų gyvenimą apdovanota buvo darželio „Čiauškutis“ bendruomenė.

Darželis „Molinukas“ padėką ir dovaną gavo už inovatyvų požiūrį į ugdymo įstaigų aplinką – už daržoves tarp gėlių ir vaikus tarp daržovių.

Į apdovanojimus atvyko ir darželio „Pasakaitė“ atstovai, kurie atsiėmė padėką už dėmesį aplinkai, darbščias rankas ir kuriamą nepakartojamą atmosferą, kuri žavi tiek didelius, tiek mažus.

„Užupiuko“ darželio bendruomenė buvo pastebėtą už kūrybišką šlaitų ir sienų želdinimą.

Darželio „Viltenė“ atstovai atsiėmė prizus už daugiamečių gėlynų puoselėjimą.

Galiausiai apdovanota Barboros Radvilaitės progimnazijos bendruomenė, kuri pasižymėjo įspūdingu jurginų žydėjimų mokslų metų pradžiai papuošti.

Taip pat apdovanotos ir trys verslo įmonės: „Ogmios miestas“ padėką gavo už ilgametį profesionalų, tvarų ir sektiną aplinkos tvarkymą, aukštą darbų kultūrą ir nuoseklumą kuriant tvarią miesto aplinką, jaukias, žalias ir meniškas viešąsias erdves.

Kavinės „Faustino Cafe“ savininkė Laisvūnė Aleknienė atsiėmė padėką ir dovanas už nuostabias gėles Gėlių gatvėje, kurioje ir yra įsikūrusi kavinė.

Specialų prizą gavo UAB „Penki kontinentai“, kurie laimėjo daugiausiai vilniečių simpatijų socialiniame tinkle „Facebook“ – už jų tvarkomą aplinką balsavo daugiau, kaip 450 gyventojų.

Padėkomis ir VU Botanikos sodo įsteigtais prizais buvo apdovanoti ir trys privatūs gėlynai. Filomena Marčiulionienė „Žydintis Vilnius“ komisiją sužavėjo nuostabaus grožio gėlynais bei bendruomeniškumo puosėlėjimu.

Rasai Mikolajūnienei padėka ir dovanos įteigtos už meilę gamtai ir gražiai tvarkomą aplinką bei žydinčias gėles.

Už alyvų išsaugojimą, priežiūrą ir naujos aplinkos sukūrimą bei daugiau kaip 200 vilniečių simpatijų socialiniame tinkle „Facebook“ padėkas gavo ir dar vieno sostinę puošiančio gėlyno savininkė Ingrida Jucienė.

Taip pat dėkojame Botanikos sodo direktoriui dr. A. Skridailai bei konkurso „Žydintis Vilnius“ komisijos nariems „Mažųjų sodų“ direktorei Ligitai Poškutei bei kraštovaizdžio architektei Dovilei Ivanauskienei. Konkurso, kuris vyko šių metų liepos – spalio mėnesiais, dalyvius taip pat vertino mero patarėja D. Bardauskienė, Želdynų poskyrio vedėja Giedrė Čeponytė, Plėtros planavimo skyriaus vyr. specialistė Indra Bieliūnaitė.

Visus šių metų konkurso dalyvius galite pamatyti Vilniaus savivaldybės socialiniame tinkle „Facebook“.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt