Sostinės savivaldybėje – kontaktų mugė padedantiems smurto aukoms

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės Jaunimo informacijos centre vyko kontaktų mugė su Vilniaus mieste veikiančiomis ir smurto prevenciją vykdančiomis bei pagalbą smurto aukoms teikiančiomis organizacijomis bei savivaldybės atstovais.

Kontaktų mugės metu kiekviena iš organizacijų papasakojo apie save bei pristatė 16 aktyvizmo dienų prieš smurtą prieš moteris akcijai skirtus renginius, kurie prasidės per Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną – lapkričio 25 d.ir tęsis iki gruodžio 10 d.

„Neslėpkime, mūsų tolerancijos lygis smurto problemai yra toks aukštas, kad vis dar turime įrodinėti, kad toks faktas buvo. Labai džiaugiuosi, kad šiandien vis drąsiau ir ryžtingiau kalbame apie tai, atsiranda vis daugiau galimybių kovoti su šiuo visuomenės reiškiniu bei apsiginti. Tikiu, kad tokie susitikimai bus naudingi ne tik organizacijoms, kurios atvyko, bet ir į jas besikreipiantiems“, – sakė darbo grupės Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo įgyvendinimui Vilniaus mieste koordinuoti vadovas Gintautas Paluckas.

Šio susitikimo metu Vilniaus mieste veikiančias ir smurto prevenciją vykdančias bei pagalbą smurto aukoms teikiančios organizacijos bei savivaldybės atstovais keitėsi savo idėjomis, aptarė veiklas, skirtas atkreipti visuomenės dėmesį į smurto problemą Vilniaus mieste. Taip pat aptartos komunikacijos priemonės didinančios visuomenės nepakantumą šiai problemai. Visų organizacijų pristatytos iniciatyvos bus skelbiamos sostinės savivaldybės interneto svetainėje www.vilnius.lt.

Kontaktų mugėje dalyvavo ir savo idėjas pristatė Lietuvos policijos rėmėjų asociacijos, VšĮ „Vyrų krizių ir informacijos centras“, BĮ „Vilniaus miesto krizių centras“, Asociacijos Moterų informacijos centras, Asociacija Vilniaus moterų namai, VšĮ „Vilniaus SOS vaikų kaimas“, Dingusių žmonių šeimų paramos centro, Visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“, VšĮ „Pal. J. Matulaičio šeimos pagalbos centras“, Vilniaus arkivyskupijos Caritas ir kt. organizacijų atstovai.

Kiekvienais metais nuo lapkričio 25 dieną yra minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Šią dieną pažangioji pasaulio bendruomenė  kasmet (nuo 1991 metų)  pradeda tarptautinę akciją 16 aktyvizmo dienų prieš smurtą prieš moteris, akcija tęsiasi iki gruodžio 10 d. – Tarptautinė Žmogaus teisių dienos.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]