Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Vilniaus meras: teismas patvirtino, kiek kainavo buvusios A. Zuoko valdžios aferos

Vilniaus meras Remigijus Šimašius, komentuodamas Apeliacinio teismo sprendimą bendrovės „Vilniaus veža“ byloje, sako, kad savivaldybė sieks žalos priteisimo iš miestui 2014 metais vadovavusių asmenų.

„Gerai prisimenu savo pirmą darbo dieną savivaldybėje, kai ryte 8:15 val. mums paskambino lizingo bendrovė su reikalavimu grąžinti „Vilnius veža” automobilius. Įmonė tuo metu faktiškai jau buvo bankrutavosi, o teismas šiandien tai tik patvirtino. Sieksime visiems miestiečiams padarytą žalą išieškoti iš visų tuo metu valdžioje buvusių asmenų, kas tai bebūtų – ar buvęs miesto vadovas A. Zuokas, ar tuometis įmonės vadovas Benas Renatas Baltusis”, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Bendrovė „Vilnius veža“ buvo ankstesnės 2011–2015 metų kadencijos vadžios projektas, kainavęs miestiečiams šimtatūkstantines skolas ir nuostolius. Teismas konstatavo, kad buvusio mero A. Zuoko patarėjas Benas Renatas Baltusis, vadovavęs „Vilnius veža“, nesiėmė būtinų veiksmų, kad tokių nuostolių būtų išvengta.

Apeliacinis teismas pabrėžė, kad jau nuo 2014 metų sausio įmonė buvo bankroto būsenoje ir tuometis įmonės vadovas B. R. Baltusis turėjo skelbti bankrotą, o ne toliau dotuoti nemokią bendrovę visų mokesčių mokėtojų pinigais. Įmonei bankroto byla buvo iškelta tik 2015 metų rugsėjį, pasikeitus miesto vadovams ir administracijai.

Apeliacinis teismas priteisė B. R. Baltusiui ir savivaldybei su įmone „Vilniaus viešasis transportas” solidariai atlyginti žalą, tačiau savivaldybė teiks kasacinį skundą Aukščiausiajam teismui ir sieks, kad žala būtų priteista būtent iš kaltų asmenų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt