Į Vilnių sugrįžta J. Basanavičius: Senamiesčio kavinės siūlys šventinius meniu

Nuo dr. Jono Basanavičiaus 167-ojo gimtadienio šventei skirtos latės kavos iki torto – skanauti kvies sostinės Senamiesčio kavinės ir restoranai. Jau šį penktadienį, lapkričio 23 d. atidengiant šiai iškiliai asmenybei skirtą paminklą, vilniečiai ir miesto svečiai rinksis priešais Lietuvos nacionalinę filharmoniją esančioje tautos patriarcho vardo aikštėje. Paminklo atidengimo renginys – tarsi simbolinis Lietuvos 100-mečio renginių ciklo uždarymo vakaras.

Simboliška ne tik tai, kad dr. J. Basanavičius sugrįžta į vieną istoriškai svarbiausių Vilniaus erdvių, bet ir tai, kad į šį sugrįžimą įsitraukia ir miesto verslininkai. Juk ir pats dr. J. Basanavičius turėjo verslininko gyslelę, buvo verslumo Lietuvoje pradininkas. Dr. J. Basanavičius žinomas ne vien kaip Lietuvos konferencijos Vilniuje idėjos autorius ir pagrindinis organizatorius, tautiškumo skleidėjas bei ryšių tarp Lietuvos ir užsienio kūrėjas, jis buvo ir verslininkas – „Vilijos“ bendrovės žemės ūkio mašinoms gaminti organizatorius ir stambus akcininkas, taip pat – vienas iš „Lietuvių ūkininkų bendrovės“ steigėjų.

„Prisidedant prie visos tautos šventės ir, tam tikra prasme, istorijos puoselėjimo, nusprendėme į savo restorano valgiaraštį, kuriame daugiausiai siūlome užsienio šalių virtuvės patiekalus, įtraukti išskirtinį lietuviškosios virtuvės patiekalą – bulvių plokštainį“, – sako restorano „Mason“ vadovė Asta Dagytė.

Dr. J. Basanavičiaus 167-ojo gimtadienio proga gintarinį gimtadienio tortą į savo meniu nutarė įtraukti desertinė „Sugarmour“.

„Basanavičiaus salę“, kurioje bus eksponuojama įvykių vizualizacija, atskleidžianti, kodėl dr. J. Basanavičius yra vadinamas tautos patriarchu, įrengs naujai duris lapkričio 23-iąją atversiantis restoranas „Etno dvaras“.

Restoranas „City Chef barbecue“ atsižvelgė į dvi dr. J. Basanavičiaus biografijos linijas. Pirma, jis buvo aktyvus blaivybės skleidėjas, antra, turėjo Bulgarijos pilietybę, tad į savo meniu restoranas įtraukė nealkoholinį „Jono“ kokteilį, kurio sudėtyje yra bulgariškojo rožių aliejaus.

Taip pat „Džiugo namai“ savo gaminiams taikys 20 proc. nuolaidą, „Bookafe“ lankytojai visą šventinę lapkričio 23–iąją dieną bus kviečiami pasimėgauti specialiai sukurta šventine dr. J. Basanavičiaus latės kava.

Pusryčių kavinėje „Beigelistai“ ištarus kodą – „Beigelis su Basanavičiumi“ – bus taikoma 30 proc. nuolaida.

Specialiais pasiūlymais ir šventiniu meniu kvies pasinaudoti ir kiti sostinės restoranai, desertinės bei kavinės: „Ice dunes“, „Artistai“, „Pilies kepyklėlė“, „Mykolo 4“, „Pilies katpėdėlė“, „Izgara“, „Žuvinė“. Kai kurie restoranai ir kavinės pasiūlymus taikys netgi visą lapkričio mėnesį.

Kavinių ir restoranų pasiūlymų sąrašas:

Pavadinimas Adresas Pasiūlymas
1. Sugamour Vokiečių g. 11 Paminklo atidarymo šventei desertinė siūlys Gintarinį tortą, skirtą tautos patriachui J. Basanavičio garbei
2. Ice dunes Bazilijonų g. 6 Lapkričio 21–25 d. kavinėje ledai iš vitrinos kainuos 2.50 EUR (įprastai – 3 EUR). Vitrinoje visada yra 12 skirtingų skonių.
3. Artistai Šv. Kazimiero g. 3 Dr. Jono Basanavičiaus sugrįžimui penktadienį savo svečiams siūlys ypatingus šventinius dienos pietus.

Pasiūlymas
Sriubos:
Lietuviški barščiai
Trinta bulvienė su baravykais
Salotos:
Baltoji mišrainė su juodos duonos trupiniais
Karštieji patiekalai:
Didžkukuliai su mėsa
Vėdarai su spirgučių padažu
Blyneliai su obuolienė
Desertas:
Gilių kava su medaus pyragu

4. Mason Savičiaus g. 3 Restorano svečiams iškilmių dieną siūlys „Basanavičiaus“ plokštainį.
5. Pilies kepyklėlė Pilies g. 19 Lapkričio 23 d. kepyklėlė siūlys 20 % nuolaidą pyragėliui „Senasis Vilnius“.
6. Džiugo namai Aušros Vartų g. 3 Paminklo atidengimo dieną siūlys 20 % nuolaidą kavai ir arbatai, sūrio lėkštei – 20 %, saldainių dėžutei „Sūrio DŽIUGAS namai” – 20 %.
7. Mykolo 4 Šv. Mykolo g. 4 Visą lapkričio mėnesį dr. Jono Basanavičiaus garbei siūlo specialų meniu, kuriame:

  • Vištienos sultinys / lietinis su vištienos įdaru
  • Tiškevičiaus koldūnas (su baravykais ir kumpiu) / sviesto šalavijų padažas
  • Ėrienos nugarinė su kaulu / pastarnokų piure/mini bulvės / morkos / marsala / byno padažas
  • Pastarnokų putėsiai/sviestinis sausainis/aviečių tyrė
8. Pilies Katpėdėlė Pilies g. 8 Lapkričio 23 d. Pilies „Katpėdėlė“ siūlys 20 % nuolaidą patiekalams iš Senosios karalystė laikotarpio.
9. City Chef Barbecue Jono Basanavičiaus g. 1 Lapkričio 23 d. kavinė kvies užsukti išbandyti specialiai J. Basanavičiaus šventei sukurtą kokteilį (galimybė pasirinkti alkoholinį arba nealkoholinį).
10. Žuvinė 31, Didžioji g. Lapkričio 19–23 d. (imtinai) suteiks vienkartinę 10 procentų nuolaidą sąskaitai iš a la carte meniu bei sušilti po atidarymo šventės kvies pasimėgauti puodeliu kavos ar arbatos už 1 eurą. Nuolaida suteikiama pakuždėjus slaptažodį „Basanavičius“.
11. Beigelistai Rusų g. 1 Lapkričio 23 d. suteiks specialų nuolaidos kodą „Beigelis su Basanavičiumi“, kurį ištarus bus taikoma 30 proc. nuolaida.
12. ETNO DVARAS Aušros Vartų g. 2 Lapkričio 23 d. vaišins J. Basanavičiaus gerta kmynų arbata.
13. Art cafe Odminių g. 3

info@artcafe.cafe

Visą savaitę 19–25 d. bus taikoma 10 % nuolaida užkandžiams, desertams bei gėrimams.
Knygos.lt Vilniaus g. 9

dovydas.pauliukonis@baltotrader.com

Lapkričio 23–25 d. daro nuolaidą 30 % knygai „Per balas link aušros. Pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus“.
Tikra knyga Arklių g. 22

jaunius@tikraknyga.lt

Kviečia žingsniuoti, su programėle W15 skaičiuoti žingsnius. Ir juos išmainyti į nuolaidą knygai „Per balas link aušros. Pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus“. Akcija galioja lapkričio 16–gruodžio 23 d.

 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt