Veiklos jubiliejų VŠT įamžino pasodindama 60 medelių

 

Minėdama 60 metų veiklos jubiliejų sostinės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) nusprendė šią sukaktį įamžinti pasodindama simbolinį skaičių medelių. Savanorių prospekte, Tūkstantmečio žiedo žaliojoje zonoje, įmonės darbuotojai kartu su vadovais ką tik pasodino 10 beržų, 20 klevų, 20 liepų ir 10 šermukšnių sodinukų.

Simbolinis medžių skaičius – ne vienintelė priemonė, skirta paminėti solidžią įmonės veiklos sukaktį. Šį rudenį bendrovės kvietimu apie 500 moksleivių iš dešimties Vilniaus miesto ir rajono mokymo įstaigų apsilankė VŠT antrojoje elektrinėje bei Energetikos ir technikos muziejuje, buvusioje pirmojoje Vilniaus elektrinėje, kuri susijusi su VŠT veiklos ištakomis.

Pasak VŠT generalinio direktoriaus Manto Buroko, pasitikdamas garbingą jubiliejų, bendrovės kolektyvas nusprendė kurti naujas jo šventimo tradicijas. „Nelaukdami sveikinimų ar dovanų patys jas dovanojame mūsų miestui. Tikime, kad medelių sodinimas, ekskursijos į mūsų antrąją elektrinę ar muziejų suteiks ilgalaikę vertę ir prasmę mums patiems ir jaunajai kartai“, – sako M. Burokas.

VŠT vadovo teigimu, per 60 veiklos metų įmonės veiklos tempai ir mastai buvo labai reikšmingi Vilniaus miestui. Praėjusio šimtmečio šeštajame dešimtmetyje VŠT buvo viena pirmųjų įmonių Lietuvoje, pradėjusi centralizuotą šilumos tiekimą ne tik pramonės objektams, bet ir gyventojams. Šiuo metu pagal valdomo tinklo apimtis ir aptarnaujamų klientų skaičių VŠT yra didžiausia šilumos gamybos ir centralizuoto tiekimo bendrovė šalyje.

„Kiekvienas dešimtmetis Vilniaus šilumos tinklams kėlė naujus tikslus ir iššūkius. Šiandien ir artimiausiais metais pagrindinės mūsų veiklos kryptys – technologinė pažanga, veiklos efektyvumas, naujomis vertybėmis pagrįstos įmonės kultūros kūrimas. Mūsų misija ir pagrindinis tikslas – kurti naudą klientams, vertę akcininkams, o darbuotojams – pasididžiavimą savo veikla. Tai ne vien skambūs žodžiai, juos patvirtina ir konkretūs rezultatai, kuriuos detaliau pristatysime pasibaigus nepilniems antriesiems metams po ūkio susigrąžinimo“, – sako VŠT gen. direktorius.

Vieną svarbiausių šių dienų istorijos puslapių bendrovė atvertė 2017 m. pavasarį, kai Vilniaus miesto savivaldybė iš privataus nuomininko susigrąžino šilumos ūkį – šeimininko teises atgavusi bendrovė ėmėsi sparčiai efektyvinti veiklą ir kelti paslaugų kokybę.