Nusikalstamas A. Zuoko valdžios aplaidumas mokesčių mokėtojams kainavo 700 tūkst. eurų

 

Lietuvos Aukščiausiasis teismas priėmė nagrinėti Vilniaus miesto savivaldybės kasacinį skundą dėl bendrovės „Vilnius veža”. Šiuo skundu savivaldybė siekia, kad mokesčių mokėtojams pavėluoto įmonės bankroto padarytą žalą atlygintų ne savivaldybės įmonės, o fiziniai asmenys, tuo metu priėmę sprendimus dėl jau nemokios bendrovės veiklos tęstinumo.

Savivaldybės atlikta analizė rodo, kad po 2014 metų sausio, kai bendrovė, anot Lietuvos apeliacinio teismo, jau turėjo būti pripažinta nemokia, į ją tuometinių miesto vadovų ir įmonės vadovų sprendimu investuota dar beveik 700 tūkst. Eur visų vilniečių mokesčių mokėtojų pinigų.

„Tai – nepateisinamas tuometinės valdžios ir bendrovės „Vilnius veža” vadovo  aplaidumas, kainavęs miestui milžiniškus nuostolius, dėl kurių miestas kurį laiką negalėjo daryti prasmingesnių investicijų, tokių kaip darželių ir mokyklų remontas, gatvių asfaltavimas ar kiemų tvarkymas. Siekiame, kad padarytą žalą atlygintų ne savivaldybė, o įmonei vadovavę asmenys, pirmiausia Benas Renatas Baltusis. Manome, kad atsakomybę dėl „Vilnius veža” bankroto ir vėliau sekusių neteisėtų lėšų pervedimų į faktiškai bankrutavusios įmonės sąskaitą turi prisiimti ne tik įmonės buvęs vadovas, bet ir visi buvusio mero A. Zuoko komandos žmonės, kaip nors prisidėję prie šios įmonės veiklos, įskaitant ir patį A. Zuoką”, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Aukščiausiasis teismas, priėmęs savivaldybės kasacinį skundą, tuo pačiu sustabdė žemesnės instancijos teismo sprendimo vykdymą, t.y. neleido pradėti lėšų išieškojimo iš savivaldybės administracijos ir įmonės „Vilniaus viešasis transportas”. Savivaldybė tikisi sau palankaus sprendimo, po kurio visą dėl „Vilnius veža” veiklos padarytą žalą teks atlyginti buvusiam įmonės vadovui Benui Renatui Baltusiui.

Bendrovė „Vilnius veža“ buvo ankstesnės 2011–2015 metų kadencijos valdžios projektas, dėl kurio miestas patyrė daugiau nei pusės milijono eurų nuostolių. Teismas konstatavo, kad buvusio mero A. Zuoko patarėjas Benas Renatas Baltusis, vadovavęs „Vilnius veža“, nesiėmė būtinų veiksmų, kad šių nuostolių būtų išvengta.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt