EUROCITIES apdovanojimai. Vieninteliai nominuoti iš Baltijos ir Rytų Europos šalių – Vilniaus „Tech Park“

2018 m. lapkričio pabaigoje, Edinburge, įvyko viena svarbiausių Europos didžiųjų miestų asociacijos EUROCITIES metinė konferencija. Vienas šios konferencijos akcentų -„Kūrybingo, konkurencingo miesto“  rinkimai trijose nominacijose. Vienoje jų dalyvavo Vilniaus „Tech Park“ projektas, kuris 2017 m. buvo pristatytas ROCK programos partneriams kaip gerosios praktikos pavyzdys. 

Šiuose apdovanojimuose Vilniaus „Tech Park“ projektas konkuravo su Bordo (Prancūzija) ir Lydso (UK)  miestais „Bendradarbiavimo“ nominacijoje. Laimėtoju buvo išrinktas  Didžiosios Britanijos Lydso miestas. Vilniaus miesto „Tech Park“ projektas šioje prestižinėje EUROCITIES organizacijoje skleidė žinią apie paveldo ir šiuolaikinių technologijų sinergiją, istorinių pastatų įveiklinimą, bendruomenės įtraukimo svarbą. Svarbu paminėti, jog Lietuvos sostinė Vilnius buvo vienintelis miestas iš  Baltijos ir Rytų Europos visų trijų nominacijų geriausiųjų trejetuke.

Konferencijos,  kurioje dalyvavo virš 300 žmonių,  metu vyko plenarinės sesijos, diskusijos, teminiai miestų pristatymai, darbiniai EUROCITIES atstovų susitikimai. „Speed network session“ sesijos metu, buvo sulaukta didelio susidomėjimo Vilniaus atstovų teiktu „Tech park“ projektu. 

Apdovanojimai

Lydsas, Liublijana ir Oulu – miestai laimėję EUROCITIES apdovanojimus 2018 m. Šie miestai atrinkti iš 30 pateiktų paraiškų, kiekviena iš jų parodė puikius pasiekimus kaip „kūrybingas, konkurencingas miestas“. Apdovanojimai  įteikti iškilmingos ceremonijos metu, kuri vyko  Nacionaliniame Škotijos muziejuje. Visų šešių atrinktų kandidatų (tame tarpe ir Vilniaus) sukurti video siužetai buvo parodyti susirinkusiems dalyviams.

 Apdovanojimus atrinko ekspertų teisėjų kolegija trijose kategorijose:

• Jungtinės Karalystės Lydso miestas (angl. Leeds) laimėjo su bendradarbiavimo projektu „Lydsas 2023″  (angl. „Leeds 2023“), kurio tikslas – pertvarkyti miesto ekonomiką per kultūrą ir kūrybiškumą;

• Slovėnijos miestas Liublijana (angl. Ljubljana) laimėjo inovacijų kategorijoje su projektu „RogLab“ (angl. „RogLab“), kuris jungia ir remia verslininkus ir reklamą, suteikiant erdvę naujų idėjų kūrimui ir prototipams kurti, įtraukiami ne tik mokslininkai, bet ir visuomenė;

• Suomijos miestas Oulu  (angl. Oulu) laimėjo su projektu „Iššūkis – chaosas“ (angl. „Chaos challenge“), kuris kiekvienais metais prašo savo miesto gyventojų pateikti vis naujų idėjų, padedančių padaryti Oulu patrauklesniu 15-29 metų amžiaus žmonėms.