Sostinė ruošiasi sutikti bėgikus iš visos Lietuvos

 

Gruodžio 16 d. sostinė sukvies visos Lietuvos bėgikus į tradicinį „Eurovaistinės Kalėdinį bėgimą“. Jau 43-jį kartą vyksiančios žiemos bėgimo šventės laukia per 3 tūkstančiai dalyvių.

Kaip ir kasmet, dalyviai bėgs trijų, šešių ir dvylikos kilometrų distancijose, o mažieji nykštukai – 200 m. Savo pasirinktą distanciją bėgikai ir aktyvaus gyvenimo būdo entuziastai įveiks šventiškai pasipuošusiomis senamiesčio gatvėmis.

 

Augusto Didžgalvio fotografija

„Startą bėgimui skelbiame Gedimino prospekte prie Vinco Kudirkos aikštės. Šiemet kiek koregavome trasą, kad dalyviai pasigrožėtų pasipuošusiu miestu: trasa vingiuos pro Kalėdų eglutę Katedros aikštėje, Bernardinų sodą, Rotušės aikštę ir Vilniaus gatvę“, – pasakoja renginio organizatorius Darius Valavičius.

„Taip jau susiklostė, kad „Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ tampa paskutiniu metų bėgimu ir nuo jo prasideda pasiruošimas naujam sezonui. Kiek įmanoma, visada stengiuosi jame dalyvauti. Jis ypatingas tuo, jog jame nuolat vyrauja pakili šventinė nuotaika, daug įvairiai pasipuošusių dalyvių, daug šventėms grįžusių bėgikų. Visiems linkiu nors kartą patirti tą šventinę bėgimo dvasią ir iki susitikimo prie starto linijos!“, – sako praeitų metų 6 km distancijos nugalėtojas Egidijus Adomkaitis.

Tradicijų laikosi ir bėgančiu Kalėdų seneliu kasmet virstantis Ričardas Kvedaravičus. „Dalyvauju, nes šis bėgimas yra pats smagiausias ir linksmiausias, nes čia žmonės persirengia ir įsikūnija į kokius nors personažus ar veikėjus. Bėgdamas dalinu saldainius ir palinkėjimus visiems, o ypač vaikučiams. Jiems gi smagu matyti, kaip Kalėdų senėlis bėga, sportuoja, o ne tik dovanas neša“, – apie išskirtinę nuotaiką bėgime kalba vyras. Šiemet su juo drauge 12 km ar 6 km distancijas įveiks visa šeima ir itin gausi sporto entuziastų grupės „#TiesiogAteik“ komanda.

Prie starto linijos stos ir iki šiol dar nei vieno bėgimo nepraleidęs kūno kultūros mokytojas iš Vilniaus – Vytautas Stanevičius. Vyras nuo pat pirmojo bėgimo yra ištikimas šiai tradicijai. Šiemet jį sutiksime 6 km distancijoje.

„Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ vyks gruodžio 16 d., sekamdienį. Startas – Gedimino pr. prie Vinco Kudirkos aikštės.

Daugiau informacijos http://www.kaledinisbegimas.lt/