Levo Karsavino mokykla linksmai švenčia 40-metį

 

Šie metai visai Levo Karsavino mokyklos bendruomenei ypatingi – prieš 40 metų mokykla pirmą kartą atvėrė duris mokiniams tuomet visai naujame Viršuliškių rajone. Gražaus jubiliejaus proga mokyklos bendruomenę sveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Viršuliškių bendruomenės nariai, kitų mokyklų atstovai, moksleivių tėvai. L. Karsavino mokykloje mokoma rusų kalba, čia mokosi 611 moksleivių, juos ugdo 72 mokytojai ir neformalaus švietimo pedagogai.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

„Kiekvieną kartą, kai tik užsuku į šią mokyklą, dar kartą įsitikinu, kad tai pati linksmiausia mokykla Vilniuje. Labai džiaugiuosi būdamas šioje linksmoje šventėje. Keturiasdešimt metų – tiek nedaug, esate jauna amžiumi mokykla. Dėkoju mokyklos bendruomenei, tėvams ir administracijai, kad visus šiuos dešimtmečius drauge kuriate šią unikalią ir išskirtinę atmosferą mokykloje,“ – sveikino bendruomenę sostinės meras.

Bendruomenę taip pat sveikino  mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė, Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Alina Kovalevskaja bei Vilniaus miesto Tarybos nariai. Specialios padėkos įteiktos  ilgametei L. Karsavino mokyklos direktorei Inai Konovalovai, pradinio ugdymo mokytojai Valentinai Podlipskajai, rusų kalbos mokytojai Galinai Kovalevskajai ir ilgametei raštinės vedėjai, archyvarei Tamarai Jackovai.

„Dėkoju  visiems mokytojams ir vadovams, kurie čia dirbo anksčiau ir dabar. Iš tiesų 40 metų prabėgo taip greitai, o jubiliejai yra tam, kad sustotume ir pamatytumėme vienas kitą bei padėkotumėme. Tai, ką šiandien išgyvenate yra neįkainojama,“ – kalbėjo mero pavaduotoja E. Tamošiūnaitė.  Kartu su Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktore A. Kovalevskaja vicemerė įteikė ir 1 tūkst. eurų dovaną nuo savivaldybės –  mokinių edukacinei veiklai.

Mokykla savo istoriją skaičiuoja nuo 1978 metų, kai dar neseniai įkurtame Viršuliškių rajone buvo atidaryta Vilniaus 46-oji vidurinė mokykla. Tuomet mokyklą iškart pradėjo lankyti daugiau kaip 990 mokinių, o bėgant metams, moksleivių skaičius viršydavo ir daugiau kaip vieną tūkstantį.

Laikinai direktorės pareigas einanti Liudmila Isajeva, kuri taip pat gavo mero padėką, džiaugėsi, kad šventėje dalyvauja daug anksčiau čia dirbusių mokytojų, kurie daugybę savo darbo metų paskyrė šios mokyklos bendruomenei.

Šventėje dalyvavo ir 32 metus mokyklai vadovavusi I. Konovalova, kuri džiaugėsi matydama, kad  ilgai puoselėtos mokyklos tradicijos gyvos. Pasak buvusios vadovės, mokykla vis dar gyvuoja visus keturiasdešimt metų tik dėl esamų ir buvusių mokinių, kurių vaikai taip pat lanko tą pačią tėvų mokyklą.

Dabartinį savo vardą mokykla gavo prieš 22 metus. 1996 m. Vilniaus miesto tarybos sprendimu įstaigai suteiktas žymaus filosofo ir istoriko Levo Karsavino vardas, rašiusio tiek rusų, tiek lietuvių kalbomis. Būtent L. Karsavino parašyti Europos istorijos vadovėliai būdavo dažnai naudojami pokario Lietuvos mokyklose. L. Karsavinas daugiau nei 20 metų dirbo Vilniuje. Vilniaus universitete dirbo Visuotinės istorijos katedros vedėju, penkerius metus ėjo Vilniaus dailės muziejaus direktoriaus pareigas iki kol buvo suimtas ir nuo 1950 m. įkalintas Abezės lageryje. Jame parašė svarbiausius savo veikalus.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt