Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Vilniaus meras su plaukimo federacijos vadovais: plaukiame ta pačia kryptimiIki naujojo Fabijoniškių baseino atidarymo likus vos porai savaičių, sostinės meras Remigijus Šimašius susitiko su Lietuvos plaukimo federacijos atstovais ir pakvietė profesionalius sportininkus išbandyti modernų naują baseiną savo treniruotėms, kartu kurti plaukikų ateitį Vilniuje.

„Paruošėme naujametinę dovaną profesionalams plaukikams ir vilniečiams – aktyviems žmonėms skirtą erdvę, kurios trūko apie 30 metų. Šiandien tikrai galime didžiuotis savo miestu, kuriame su sveikatingumu susijusių erdvių vis daugėja. Šiame daugiafunkciniame baseine pagaliau savo sportinius sugebėjimus galės lavinti ir būsimi garsūs sportininkai, kurie ateityje galės pasigirti, kad treniravosi būtent Fabijoniškių baseine,“ – sakė Vilniaus meras R. Šimašius.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Susitikime aptarta, kad naujajame baseine, kurio atsidarymas planuojamas pakutinę šių metų dieną, profesionalūs sportininkai galės treniruotis ir ruoštis svarbioms varžyboms savame mieste, taip pat vyks ir antrokų mokymosi plaukti programa. Sostinės meras pakvietė federaciją drauge diskutuoti – kaip toliau tobulinti ir gerinti plaukikų gyvenimą mieste, dalintis gerosiomis patirtimis, kaip pagerinti plaukimo infrastuktūrą tiek profesionalams, tiek vilniečiams.

„Matome Vilnių, kaip plaukikų kalvę, jau turime puikių pergalių jaunimo olimpiadoje. Džiaugiamės ir norime bendradarbiauti dar glaudžiau, sieksime, kad savivaldybės ir Federacijos bendri siekiai taptų plaukimo infrastruktūros gerinimo strateginiu tikslu. Norime išmokyti kuo daugiau vaikų plaukti, parengti rinktinės narius, ugdyti trenerius,“ – kalbėjo Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis.


Baseinas Fabijoniškėse S. Neries gatvėje plaukikus džiugins 25 metrų ilgio 8 plaukimo takeliais. Baseine taip pat įrengta 100 vietų žiūrovų tribūna, persirengimo erdvė 140 lankytojų, šalia baseino – ir automobilių stovėjimo aikštelė. Baseine įrengtas ir sporto klubas, treniruočių salė bei pirčių zona, sudarysianti puikias sąlygas ne tik profesionaliems sportininkams, bet ir miestiečiams.

Baseinas turi paruošęs ir specialią programą 2 tūkst. Vilniaus antrokų. Jie čia galės mokytis plaukti, tobulinti savo įgūdžius per kūno kultūros pamokas. Baseinas vilniečius kvies iš karto po Naujųjų metų švenčių.

2019 m. pabaigoje planuojamos baigti ir kitos svarbios statybos Lazdynuose – daugiafunkcio sporto komplekso, kuriame be 50 metrų baseino dar veiks treniruočių salės, sveikatinimo centrai, pirčių zonos, numatytos tribūnos žiūrovams.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt