Vilniuje gausėja erdvių tarptautiniams renginiams organizuoti: visa informacija – naujame leidinyje „Meet in Vilnius“

Europoje populiariausi nedideli ir vidutiniai verslo renginiai iki 500 žmonių, tuo tarpu Vilnius senajame žemyne tampa vis konkurencingesnis organizuojant  renginius iki 200 dalyvių. Sostinėje sparčiai auga viešbučių skaičius, daugėja ir netradicinių erdvių renginiams rengti. Tai matyti iš naujame leidinyje „Meet in Vilnius. Meeting Planner’s Guide 2019” pateiktos informacijos. „Go Vilnius“ išleido išsamų sostinę pristatantį gidą tam, kad užsienio organizatoriai galėtų greitai ir efektyviai susigaudyti pasiūlymų gausoje.

Leidinyje pateikiama detali informacija apie Vilniaus viešbučius, netradicines renginiams siūlomas erdves, renginių organizavimo, maitinimo, transporto ir kitas paslaugas teikiančias įmones. Leidinys anglų k. skirtas konferencijų bei kitų mokslo ir verslo renginių organizavimo profesionalams. „Go Vilnius” išleistą gidą planuotojams galima rasti Turizmo informacijos centruose Vilniuje, leidinį specialistai taip pat galės rasti tarptautinių kontaktų mugių metu. „Meet in Vilnius“ kopiją PDF formatu galima rasti tinklapyje www.vilnius-convention.lt.

„Meet in Vilnius“ – efektyvi priemonė konferencijų bei kitų mokslo ir verslo renginių organizatoriams. Vietoj ilgų reikiamos lokacijos ar tiekėjų paieškų rekomenduojame atsiversti katalogą, kuriame dalykiškai pateikta informacija darbus padės atlikti greitai ir efektyviai. Kviečiame visus renginių profesionalus naudoti naująjį leidinį bei kurti dar įspūdingesnius renginius sostinėje”, – teigia Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius” direktorė Inga Romanovskienė.

Pasak jos, šiemet leidinį teko gerokai papildyti. Vilnius auga, vystosi, tampa vis jaukesniu, modernesniu bei kūrybiškesniu, čia duris veria vis daugiau įkvepiančių erdvių ir naujų viešbučių. Taip pat, pastebima, kad šiuo metu populiarios ne tik įprastinės salės viešbučiuose konferencijoms rengti, bet ir netradicinės erdvės. Tai atsispindi ir leidinyje, kuriame be 48 sostinės viešbučių salių pateikta ir virš 40 miesto erdvių kūrybingai išraiškai. Tarp jų – loftai, parkai, muziejai, Arkangelo konferencijų ir meno centras, geležinkelio baras „Peronas“, Techparkas, Martyno Mažvydo biblioteka, oro uosto erdvės ir kt.

Pastebima ir auganti miesto infrastruktūra. Organizatoriams pravers kataloge pateiktas 48 renginių tiekėjų sąrašas. Jame įtraukti ir viešbučiai, kurie duris atvėrė šiemet:  „Pacai“, „Courtyard Vilnius City Center“, „Vilnia“, „ibis Vilnius Centre“, bei tie, kuriuos planuojama atidaryti artimiausiu metu – du „Hilton“ tinklo viešbučiai bei  „Radisson Red“. Šiuo metu Vilniaus svečiams siūloma 5450 kambarių. Iki 2022 m. planuojama, kad kambarių skaičius išaugs beveik dvigubai.


6 netradicinės erdvės Vilniuje mokslo ir verslo renginiams rengti

 MO muziejus

Visai neseniai Vilniuje duris atvėrė tarptautinės architektūros kompanijos „Studio Libeskind“ suprojektuotas unikalus Modernaus Meno muziejus. Universalios, dienos šviesos užpildytos MO muziejaus erdvės talpina virš 300 teatro stiliumi sėdimų vietų, o šiltuoju sezonu priėmimus dvigubai gausesniam svečių būriui galima rengti lauke. MO muziejus konferencijų ir renginių industrijai gali pasiūlyti erdves nuo modernaus dizaino, kino salės ir skulptūrų parkelio iki stogo terasos, puikiai tinkančios priėmimams.

VGTU Linkmenų fabrikas

Urbanistiniai ir technologijomis alsuojantys kūrėjų namai talpina atviras dirbtuves, čia neretai rengiami ir festivaliai bei išskirtinės koncepcijos renginiai. Linkmenų fabrike įrengta talpi erdvė yra pritaikyta priimti virš 500 dalyvių, rengti banketus ar priėmimus. Su verslu nuolat bendradarbiaujantis Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto Linkmenų fabrikas siūlo patogias bei kompaktiškas erdves ir mažesniems verslo susitikimams.

 ARKANGELO konferencijų ir meno centras

ARKANGELO konferencijų ir meno centras yra įsikūręs Vilniaus senamiesčio širdyje, buvusiame Šv. Arkangelo Mykolo Bernardinų vienuolyne. Pro centro langus atsiveria nuostabūs gotikinio Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčių ansamblio vaizdai. Vos kelios minutės nuo Vilniaus Arkikatedros esantį centrą supa vilniečių ir miesto svečių pamiltas Bernardinų sodas, bohemiškas Užupis, senamiesčio krautuvėlės ir gražiausi miesto skersgatviai. Centras siūlo 7 unikalias erdves, puikiai pritaikytas konferencijoms, seminarams bei viešiems kultūros ir meno renginiams.

Energetikos ir technikos muziejus

Šiame muziejuje netradicišką atmosferą sukuria seniausios Vilniaus elektrinės įranga. Tai sufleruoja ir erdvių pavadinimai „Katilų salė“, kurioje tilps 150 teatrinio susodinimo kėdžių, o priėmimo tipo renginyje galės dalyvauti net 400 žmonių. „Turbinos salė“ per pus mažesnė, tačiau eklektišku interjeru neatsilieka, juk ši erdvė – elektrinės širdis. Šiais metais muziejų planuoja uždaryti dviejų metų renovacijai. Atnaujintas objektas pasiūlys renginiams papildomą modernią 1000 kv. m. erdvę, o nuo stogo atsivers Vilniaus panoramos apžvalgos aikštelė.

 Vilniaus universiteto botanikos sodas

Šis sodas įsikūręs Kairėnuose, nuošaliau nuo miesto gaudulio. Lankytojams čia pritaikyta ūkinė seno dvaro dalis, informacinis centras ir net – muziejaus stogas. Uždarose erdvėse telpa iki 100 teatrinio stiliaus kėdžių, čia taip pat galima rengti apvalaus stalo susitikimus 45 žmonėms ar priėmimus, kuriuose galima sutalpinti iki 100 dalyvių. Sode yra vienintelis regione pastatas apsodintomis augalais-sienomis, ant kurio stogo įrengta 100 kv. m. terasa puikiai tinkanti furšetams. Kita vertus, visą didžiulę ir sutvarkytą sodo lauko erdvę galima kūrybiškai išnaudoti renginiams. Didžiausias botanikos sodas Lietuvoje – puiki vieta norint suderinti darbą aristokratiškoje aplinkoje ir laisvalaikį gryname ore.

Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Ši erdvė puikiai tinka ir yra naudojama įvairaus tipo renginiams. Biblioteka, kurioje dera neoklasicizmas ir šiuolaikiška estetika, gali pasiūlyti daugiau nei 10 skirtingo tipo patalpų: apvalaus stalo kabinetus, jaukią meno erdvę, 200 žmonių talpinantį pagrindinį atriumą ar mažesnę kino teatro salę. Erdvė renginiams ir konferencijų salė, atsižvelgiant į dalyvių skaičių, gali būti transformuojamos ir į teatrinio, klasės, ovalaus stalo ar net banketo ir priėmimo erdves. Pilnai aprūpinta visomis išmaniosiomis technologijomis nacionalinė biblioteka siūlo įkvepiančią erdvę kurti ir dalintis idėjomis.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt