Svarbi informacija
Planuojamas Vilniaus miesto biudžetas: didžiausias dėmesys švietimui, infrastruktūrai ir socialinei apsaugai
Planuojamas šiųmetinis Vilniaus miesto biudžetas siekia 616,7 mln. Eur. Vilniaus miesto savivaldybė šių metų biudžetą formuos išlaikant tas pačias prioritetines sritis – saugumą, modernumą ir patogumą. Skaičiuojama, kad miesto skola per praėjusius metus yra sumažėjusi nuo 244,2 iki apytikriai 202,8 mln. Eur, per visą kadenciją – daugiau nei 180 mln. Eur.
„Svarbu tai, kad stabili finansinė padėtis leidžia užtikrinti ilgalaikių miesto prioritetų išlaikymą. Švietimas, infrastruktūra, socialinė apsauga – šias sritis nuosekliai akcentuojame jau kelerius metus, jų prioritetizavimas numatytas ir šių metų biudžete. Vieneri metai miesto gyvenime yra per mažas laikotarpis dideliems pokyčiams, todėl džiaugiuosi, kad miesto taryba pritaria ilgalaikiams prioritetams, o savivaldybės administracija didžiausias pajėgas meta būtent jų įgyvendinimui”, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
Šiais metais Vilniaus miesto biudžetą numatyta skirti toms pačioms prioritetinėms sritims kaip ir praėjusiais metais: švietimui ir ugdymui (288,2 mln. Eur), miesto infrastruktūros gerinimui, miesto tvarkymui (127,7 mln. Eur), socialinei apsaugai (64,6 mln. Eur), aplinkos apsaugai (43,3 mln. Eur), kultūros ir sporto plėtrai (19,7 mln. Eur), sveikatos apsaugai (13,0 mln. Eur) ir kitoms (60,2 mln. Eur).
Nuo vaikų vasaros stovyklų, antrokų plaukimo pamokų iki stadionų prie Vilniaus mokyklų – būtent šiems darbams planuojama skirti švietimui ir ugdymui numatytą finansavimą. Šiais metais ir toliau bus tęsiamos pradinukų užimtumo didinimo programos. Taip pat planuojama įrengti apie 20 sporto aikštelių skirtingose miesto viešosiose erdvėse. Numatytos ir papildomos lėšos sporto mokyklų ir kultūros darbuotojų darbo užmokesčiui didinti.
Socialinės apsaugos ir sveikatos sritis laukia planuotos socialinių būstų Vilniuje statybos, siekiant sumažinti dėl socialinio būsto besikreipiančių ir laukiančių žmonių skaičių. Sprendžiant neįgaliųjų judumo problemas, pirmą kartą biudžete bus skirtas finansavimas būsto pritaikymui, atsižvelgiant į specialius neįgaliųjų poreikius.
Miesto infrastruktūrai ir tvarkymui numatytos lėšos kaip ir praėjusiais metais bus skirtos Vilniaus viešojo transporto atnaujinimui, darnaus judumo bei saugaus eismo užtikrinimui mieste, taip pat gatvių remontui, žvyrkelių ir sodų gatvių asfaltavimui, pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimui, vaikų žaidimų aikštelių įrengimui, Neries krantinių modernizavimui. Tam iš viso planuojama skirti apie 158,5 mln. Eur.
Taip pat dalį lėšų planuojama skirti vienai svarbiausių miesto sankryžų, skiriančių Žirnių g., Liepkalnio g. ir Minsko pl. rekonstrukcijai.
Numatyta tęsti praėjusiais metais pradėtą vaizdo stebėjimo sistemos infrastruktūros plėtrą, po kurios mieste turėtų atsirasti naujos 155 vaizdo stebėjimo kameros. Apie 130 naujų vaizdo kamerų mieste buvo įrengta ir pernai.
Savivaldybės 2019 m. biudžeto pirminiame projekte finansiniai šaltiniai planuojami panašūs kaip ir praėjusiais metais, iš viso 616,7 mln. Eur, iš jų: savivaldybės pajamos 408,5 mln. Eur, valstybės dotacijos ir ES paramos lėšos 203,2 mln. Eur ir lėšų likučiai 5,0 mln. Eur.
Galutiniame 2019 m. sostinės biudžete finansiniai šaltiniai dar turėtų ženkliai padidėti patikslinus valstybės biudžeto dotacijas, planuojamas gauti ES paramos lėšų sumas bei pridėjus praėjusiais metais nepanaudotų pajamų likučius. Planuojamas 2019 m. Vilniaus miesto savivaldybės biudžetas turėtų būti didesnis nei pernai.
Detalesnę 2019 biudžeto projekto informaciją galite rasti paspaudus čia.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt
Taip pat skaitykite:
Trijų Vilniaus seniūnijų gyventojai rinks geriausias idėjas jų aplinkai pagerinti
Iš daugiau nei 100 vilniečių pasiūlytų idėjų Rasų, Justiniškių ir Verkių seniūnijų gyventojų gerovei 31-a rungsis dėl teisės būti įgyvendinta. Iki lapkričio 22 d. platformoje dalyvauk.vilnius.lt arba atvykę į seniūniją jos gyventojai gali balsuoti už vieną ar tris... ❯❯❯
2021-11-09
Maksimalų nekilnojamojo turto mokesčio tarifą Vilnius taikys daugiau nei 200 neprižiūrimų statinių
Vilniaus miesto tarybos pritarimu, 237 nekilnojamojo turto objektams sostinėje 2022-aisiais bus taikomas 3 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifas. Maksimalus nekilnojamojo turto tarifas nustatytas neprižiūrimų patalpų ir statinių savininkams ar naudotojams, neužbaigtam statyti,... ❯❯❯
2021-10-27
Palankesnė Vilniaus mokesčių politika – kuriantiems patogesnį miestą
Vilniaus miesto Taryba šiandien pritarė siūlymui nuo mokesčių atleisti dalį žemės ir pastatų savininkų – tuos, kurie prisideda prie miesto apželdinimo, atveria žaliąsias teritorijas gyventojams, pasiūlo savo patalpas švietimo veiklai. Bet mokesčiai didės tiems, kurie ignoruoja... ❯❯❯
2021-06-23
Strateginis plėtros planas iki 2030 m. – 15 dieną kviečiame į aptarimą!
Kviečiame susipažinti su Vilniaus miesto savivaldybės 2021–2030 metų strateginiu plėtros planu (toliau – SPP) – tai svarbi miesto strateginio valdymo dalis. Parengtas planas – ilgalaikis (10 ir daugiau metų), jame numatomi strateginiai tikslai, siektini rezultatai ir planuojamas... ❯❯❯
2021-06-15
Vilnius siūlo priemones sklandesnei konversijai
Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę ir Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, prašydamas kritiškai įvertinti siūlomas Žemės įstatymo pataisas. Nekilnojamojo turto vystytojams už galimybę naudoti valstybinę žemę gresia... ❯❯❯
2021-05-07
Keičiamos savivaldybės pastato 20 aukšto nuomos konkurso sąlygos – tikimasi didesnės konkurencijos
Vilniaus miesto savivaldybės pastato (Konstitucijos pr. 3) 20 aukšto nuomai paskelbtas konkursas yra koreguojamas keliais punktais – keičiasi pradinė nuomos kaina, remontui skirto laiko ir sutarties nutraukimo terminai, taip pat pratęsiamas pasiūlymų teikimo terminas iki gegužės 20... ❯❯❯
2021-05-06