Svarbi informacija
Unikalu pasaulyje: šviesų festivalyje vilniečių emocijos virs Trijų kryžių apšvietimo spalvomis
Pirmasis Vilniaus šviesų festivalis per sostinės gimtadienį (sausio 25 d.) žada ne vieną staigmeną vilniečiams ir miesto svečiams. Viena jų – praeivių emocijas ir fiziologinę būklę (pulsą, kvėpavimo dažnį) spalvomis atvaizduosiantis apšvietimas ant Trijų kryžių paminklo. Smalsiausi bus kviečiami savo emocijas pasimatuoti prie įėjimo į Bernardinų sodą sumontuotoje kameroje. Visa, ką patirs festivalio lankytojai, kokios emocijos juos užplūs ir kaip keisis jų fiziologinė būklė – realiu laiku atsispindės ir švies iš tolo atitinkamomis spalvomis.
„Tai unikalus ir kol kas pasaulyje atitikmenų nelabai turintis projektas. Antrus metus vykdomi ROCK projekto tyrimai parodė, kad vilniečiai vienu metu jaučia stiprius ir prieštaringus jausmus, kad pozityvių jausmų stiprinimas ir negatyvių silpninimas viešose erdvėse per sostinės centre organizuojamus renginius, puoselėjamas žaliąsias zonas daro teigiamą poveikį žmonių sveikatai, laimei ir darbo našumui. Leisime tuo įsitikinti patiems vilniečiams festivalio metu įvertinant savo emocijas ir matant nušviestą vieną iš miesto simbolių“, – akcentavo VGTU profesorius Artūras Kaklauskas.
Kas tris sekundes besikeičiančios spalvos ant Trijų kryžių paminklo atspindės skirtinguose sostinės taškuose sensorių užfiksuotas stipriausias praeivių emocijas, būsenas, laimės išraišką.
Pirmasis iš kairės paminklo kryžius atspindės vilniečių ir miesto svečių emocinę būklę (laimingas, liūdnas, piktas, nustebintas, išsigandęs, pasibjaurėjęs), suminę laimės išraišką ir susijaudinimą, vidurinysis kryžius – afekto būseną (nuobodulys, susidomėjimas ar painiava), o trečiasis kryžius dešinėje – fiziologinę būklę: vidutinį minios pulsą, kvėpavimo dažnį.
Savo emocijas sausio 25–27 dienomis bus galima pasimatuoti specialiai šviesų festivaliui VGTU mokslininkų komandos sukurtame stende prie įėjimo į Bernardinų sodą.
Trijų kryžių paminklą apšvies 7 spalvos, kurios reikš tam tikrą žmogaus emociją ar fiziologinę būseną: žalia – laimingas, mėlyna – liūdnas, geltona – išsigandęs arba sutrikęs, violetinė – susijaudinęs arba susidomėjęs, oranžinė – pasibjaurėjęs arba nuobodžiaujantis, žydra – liūdnas, raudona – piktas.
6 skirtinguose Vilniaus taškuose sensoriais fiksuojamos ir specialiomis lempomis atvaizduojamos stipriausios praeivių emocijos ant Trijų kryžių paminklo – tai unikalus Vilniaus miesto savivaldybės ir VGTU eksperimentas, kuris įgyvendinamas su HORIZON 2020 programa ROCK (Kultūros paveldo panaudojimo optimizavimas kūrybiškuose žinių miestuose). Šio projekto metu sostinėje sukurta Neuroanalitikos sistema ateityje gali tapti vienu inovatyviausiu įrankiu planuojant viešąsias miesto erdves.
Švenčiant Vilniaus gimtadienį (sausio 25-ąja) miestą nušvies net 22 šviesos instaliacijos, kurias sukurs šviesų menininkai iš 8 šalių. Pačiame Vilniaus centre sukurtomis instaliacijomis vilniečiai ir miesto svečiai galės mėgautis tris savaitgalio vakarus – iki 27 d.
Festivalio metu šviesų instaliacijos bus išdėstytos Vilniaus senamiestyje, sukuriant vientisą maršrutą, kurį organizatoriai žada paskelbti paskutinę savaitę prieš festivalį. Tris vakarus – penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį nuo 18 iki 23 val. šviesų žaismas nušvies skirtingus Vilniaus pastatus ir erdves – nuo tiltų iki bažnyčių.
Informacija apie Vilniaus šviesų festivalį bus skelbiama Facebook renginyje bei svetainėje www.lightfestival.lt.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt
Taip pat skaitykite:
Vilniečiai laimingiausi per šventes ir rytais bei vakarais
Daugybė mokslinių tyrimų ir laimingiausių pasaulio miestų patirtis rodo, kad teigiamos emocijos praplečia žmogaus pažinimo galimybes, socialinę sąveiką, padidina kūrybingumą ir motyvaciją. Laimingesni žmonės gyvena ilgiau, yra sveikesni ir produktyvesni. Didinant žmonių... ❯❯❯
2022-03-24
Vilnius sužibėjo ROCK atviros žinių savaitės konferencijoje
Daugiau nei tris metus Vilniuje įgyvendinto projekto metu, VGTU mokslininkų kartu su Vilnaius savivaldybe sukurta ir pritaikyta neuroanalitikos sistema sulaukė didelio susidomėjimo tarp projekto partnerių ir baigiamosios konferencijos „Atvira žinių savaitė: Kultūros paveldas vedantis... ❯❯❯
2020-11-12
Vilniaus žemėlapyje – ROCK jutikliai
Vilniaus mieste esantys jutiklius nuo šiol bus galima rasti sostinės žemėlapyje. Besidomintys bene inovatyviausiu sostinės projektu jau gali laisvai prieiti prie kiekvieno jutiklio duomenų apie miesto žmonių emocijas ir būseną realiu laiku. Pagrindiniame miesto žemėlapyje bus galima... ❯❯❯
2020-08-27
Projektas „Smart beach“ skaičiuoja antrus metus
Jau antrus metus iš eilės Vilniaus ROCK profesionalų grupė fiksuoja paplūdimių lankytojų emocijas. VGTU mokslininkai ir Vilniaus savivaldybės pažangių technologijų įgyvendinimo komanda įsitikinę, kad jutikliai ne tik padės sužinoti, kaip vilniečiai ir miesto svečiai jaučiasi... ❯❯❯
2020-08-01
Vilniaus dovana lauko kavinėms – pasaulio žiniasklaidos akiratyje
Vilniaus siekis tapti didžiausia atvira lauko kavine sudomino įtakingiausią pasaulio žiniasklaidą. Istoriją apie lauko kavinėms ir restoranams atsiveriančias viešąsias Vilniaus erdves tarp pagrindinių savo naujienų paskelbė tokie kanalai kaip amerikiečių CNN Travel ir „The... ❯❯❯
2020-04-29
Vilnius virs dideliu restoranu: 150 lauko kavinių prašymų per dieną
Penktadienį popiet Vilniaus miesto savivaldybei pranešus, kad dėl karantino sostinė šiam sezonui lauko kavinėms nemokamai atveria visas miesto viešąsias erdves, vos per vieną darbo dieną sulaukta 151 restoranų, kavinių ir barų prašymo. Dalis lauko kavinių prašo išplėsti turimus... ❯❯❯
2020-04-27