Svarbi informacija
Prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija – įkasta simbolinė kapsulė
Sostinėje prasidėjo analogų Lietuvoje neturinčio modernaus ir interaktyvaus muziejaus rekonstrukcija ir plėtra. Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius drauge su Energetikos ir technikos muziejaus direktoriumi Mykolu Bistricku ir statybų rangovais įkasė simbolinę kapsulę. Laiške ateities kartoms rašoma, kad ši erdvė taps naujais vartais į sparčiai modernėjančią Rinktinės gatvę.
„Muziejai dažniausiai būna apie praeitį. Šis muziejus įsikūręs labai įdomiame Vilniaus pastate – čia buvo pirmoji Vilniaus elektrinė. Tačiau po atnaujinimo, jis ne tik kalbės apie praeitį, bet bus vienas moderniausių muziejų Lietuvoje ir čia bus galima nusikelti ir į ateitį. O dar šiek tiek vėliau jis puikiai įsilies į trijų muziejų kelią palei Neries krantinę“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Po kelerių metų ši vieta taps nauja įspūdingu traukos centru sostinėje: atsinaujinęs Energetikos ir technikos muziejus planuoja dar daugiau interaktyvumo, patrauklių veiklų visai šeimai. Po vienu stogu tilps energetikos ir technikos istorija bei naujos edukacinės erdvės kūrybai, šiuolaikiniam mokslui. ETM lygiuosis į gerai žinomus tarptautinius grandus ir net juos lenks dėl išskirtinių patalpų.
Energetikos ir technikos muziejaus direktorius pasveikino visus, susirinkusius į ceremoniją, prisimindamas, kad prieš 132 metus, kaip tik sausio 28 dieną buvo pradėtos Eifelio bokšto statybos, ir linkėdamas, jog taip pat sklandžiai vyktų ir muziejaus rekonstrukcijos darbai. „Džiaugiamės gražia sinergija tarp verslo ir viešojo sektoriaus, kurios rezultatus išvysime jau 2020 metais.“, – sakė Mykolas Bistrickas.
„Labai džiaugiuosi, kad sulaukėme šios dienos ir realiai pradedame muziejaus statybas. Prie sudėtingo projekto dirbome trejus metus. Dabar jau galiu pasakyti, kad miesto laukia labai gražus bendras viešojo ir privataus kapitalo projektas, kai kartu surėmę pečius statome miestą, atnaujiname jį, gražiname, geriname jo kokybę“, –sakė projekto autorius – architektas Algirdas Kaušpėdas.
Planuojama, kad pagrindine traukos vieta Energetikos ir technikos muziejuje taps nauja požeminė ekspozicinė erdvė, kurios plotas sieks beveik 1000 kv. m. Čia planuojama interaktyvi ekspozicija, leisianti pažvelgti į praeities ir ateities energetiką, transportą, taip pat ir į energetikos tėvu vadinamo Nikola Teslos pasiekimus.
Po rekonstrukcijos muziejus lankytojus kvies pasigrožėti Vilniaus senamiesčio vaizdais nuo apžvalgos aikštelės ant stogo. Muziejuje bus įrengtas liftas, kurio ligi šiol čia nebuvo, todėl muziejus taps prieinamesnis dar didesniam lankytojų srautui: senjorams, judėjimo negalią turintiems, šeimoms su kūdikiais.
Pasikeis ir įėjimo į muziejų vaizdas: atsiras nauja 100 kv. m. stiklinė erdvė, kurioje įsikurs muziejaus lankytojų aptarnavimo erdvė, suvenyrų parduotuvėlė, jauki kavinukė ir nedidelė skaitykla, kur laisvalaikį praleisti galės ne tik muziejaus lankytojai, bet ir visi miestiečiai. Tarp muziejaus ir greta statomo viešbučio bus įrengta visiems atvira lauko terasa.
Cokoliniame aukšte įsikurs atviros prieigos kūrybinėsdirbtuvės, laboratorijos ir erdvės, kuriose bus rengiami edukaciniai užsiėmimai, dirbtuvės visų amžių grupių lankytojams. Čia bus galima kurti ir mokytis, pasitelkiant naujausias 3D technologijas, fotogrametriją, CAD, CAM sistemas, mechanikos ir elektronikos įrenginius.
Viena svarbiausių Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicijų – senosios Vilniaus elektrinės įrengimai, kurie bus pristatomi pasitelkiant naujausias muziejų kūrimo technologijas, kad informacija lankytojams būtų pateikiama dar patrauklesne forma.
Visi muziejaus atnaujinimo darbai vyks keliais etapais, nuo vasario iki balandžio vidurio muziejus laikinai neveiks.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt
Taip pat skaitykite:
Menininkai kviečiami dalyvauti gatvės meno konkurse „Žaliosios sostinės istorijos“: viso skiriama net 100 tūkst. Eur
Vilniuje atsiranda dar daugiau galimybių įgyvendinti gatvės meno projektus – miesto savivaldybė skelbia konkursą „Žaliosios sostinės istorijos“. Menininkai jau gali teikti pasiūlymus keturioms gausių gyventojų srautų sulaukiančioms miesto erdvėms pagyvinti. Atrinktos idėjos... ❯❯❯
2024-12-02
Patvirtintos naujos automobilių stovėjimo Vilniuje lengvatos ir įkainiai
Nuo kitų metų liepos 1 d. keisis automobilių statymo Vilniaus mieste politika ir parkavimo zonose taikoma rinkliava. Tokį sprendimą sostinės savivaldybės taryba priėmė siekdama efektyviau reguliuoti stovėjimo vietų užimtumą. Atsižvelgiant į nuolat perpildytas stovėjimo zonas,... ❯❯❯
2024-11-27
Vilniaus senamiestyje patvirtinta mažos taršos zonos riba
Vilniaus savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl mažos taršos zonos nustatymo. Ji sostinėje atsiras vadovaujantis LR alternatyvių degalų įstatymu, pagal kurį didžiųjų miestų ir kurortinės savivaldybės privalo ne vėliau kaip iki 2025 m. sausio 1 d. nustatyti mažos taršos... ❯❯❯
2024-11-27
Vilniaus savivaldybės taryba svarstys paramos suteikimą gyvos muzikos vietoms – dainykloms
Kitą savaitę Vilniaus miesto savivaldybės taryba svarstys dainyklų statuso nuostatus, suteikiančius meninių pasirodymų erdvėms (barams, klubams, koncertų ir pasirodymų vietoms, kurių veiklos tikslas ir rezultatas – kultūrinė veikla) galimybę iš Savivaldybės gauti finansinę... ❯❯❯
2024-11-22
Baigtas svarbus Viršuliškėse sprogusio daugiabučio atstatymo etapas
Vilniaus Viršuliškių rajone užbaigtas svarbus sausio mėnesį nuo gaisro nukentėjusio daugiabučio atstatymo darbų etapas. Pagrindiniai darbai, kuriuos buvo įsipareigojusi atlikti savivaldybė, jau baigti: sumontuotos naujos gelžbetoninės perdangų, laiptinių, išorinių sienų, stogo... ❯❯❯
2024-11-13
„Grinda“ pradėjo pilnos apimties Vilniaus Senamiesčio priežiūrą
Miesto aplinkos ir infrastruktūros sprendimus įgyvendinanti įmonė „Grinda“ nuo lapkričio 1 d. pradėjo vykdyti sostinės Senamiesčio priežiūrą. Maždaug 89 hektarų ploto teritorijoje bendrovė šiukšlių surinkimą ir šlavimą, lapų grėbimą, transporto stotelių priežiūrą,... ❯❯❯
2024-11-07