Akcija „Milijardas prieš smurtą“ grįžta į Vilnių

 

Vilniuje įsikūręs Moterų informacijos centras jungiasi prie tarptautinės globalios kampanijos „Milijardas prieš smurtą“ („One Billion Rising“) ir kviečia visus palaikančius iniciatyvą, vasario 14 d. 14 val. Europos aikštėje, prisijungti prie žaibiško praeivių sambūrio su šokiu (flashmob‘o) ir gauti suvenyrą. Ši akcija Vilniuje vyks jau 5 kartą. Šiais metais akcijos organizatoriai atkreips dėmesį į seksualinį smurtą prieš moteris ir merginas, priekabiavimo ir smurto netoleravimą.

Akcijos metu Europos aikštėje veiks Moterų informacijos centro palapinė, kurioje bus galima gauti informacijos apie smurto artimoje aplinkoje formas, pagalbos būdus, seksualinio smurto paplitimą.

Tarptautinė iniciatyva „Milijardas prieš smurtą“ prasidėjo 2012 metais ir nuvilnijo per visą pasaulį. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į tai, kad pasaulyje kas trečia moteris ir mergaitė (beveik milijardas!) per savo gyvenimą patiria fizinį ar seksualinį smurtą. Iniciatyvos akcentu pasirinktas visuotinis šokis, dar žinomas kaip flashmob‘as, , skirtas įtvirtinti visuomenės nesitaikstymą su smurtu prieš moteris. Akcija jau  nebėra tik kampanija, tai tampa gyvenimo būdu.

Akcijos iniciatoriai – Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Moterų informacijos centras.

Renginio vieta: Vilniaus Europos aikštė

Data: vasario 14 d. 14 val.

Daugiau informacijos apie renginį rasite paspaudę čia.

Daugiau apie kampaniją rasite paspaudę čia.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt