Vilniaus NVO forume – žvilgsnis į nuveiktus ir ateities darbus

 

Šiandien sostinės tarybos salėje vyksta metinis Vilniaus nevyriausybinių organizacijų forumas į kurį susirinko miesto nevyriausybinių organizacijų aktyvistai ir NVO reikalais besidomintys vilniečiai. Šiais metas forume didžiausias dėmesys – NVO aktualijoms, finansavimui ir veiklos perspektyvoms. Forumo pradžioje miesto meras apžvelgė nuveiktus darbus NVO srityje ir ką dar galima padaryti drauge su nevyriausybinėmis organizacijomis sostinėje.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

„Per pastaruosius ketverius metus išties pavyko pasiekti įspūdingų rezultatų ir yra kuo pasidžiaugti. Su NVO pagalba pavyko ypatingai daug pasiekti socialinėje srityje, ypač daug padaryta dėl vaikų globos, išformuojant vaikų namus ir apgyvendinant vaikus šeimynose, kur vaikai auga saugūs, gauna visavertę pagalbą ir yra mylimi, Vilniuje daugiau dėmesio skiriama pagalbai šeimoms.  Tikiu, kad galima padaryti dar daugiau“, – sveikino susirinkusius sostinės meras Remigijus Šimašius.

Pasak mero, Vilnius sparčiausiai Lietuvoje įgyvendina globos namų pertvarką: nuo 2015 m pradėta reforma leido išformuoti jau tris vaikų globos namus iš keturių. Nuo reformos pradžios Vilniuje iš vaikų globos namų į šeimas iškeliavo beveik 400 vaikų.  Šiai pertvarkai savivaldybė skyrė 6,9 mln. eurų.  Be to, daug nuveikta, kad socialinės įstaigos konsultuotų ir teiktų daugiau paslaugų gyventojams. Visa tai pavyko pasiekti glaudžiai bendradarbiaujant NVO ir savivaldybei. Tokie projektai, kaip greitai duris atversiantis „Senjorų avilys“, Trečiojo amžiaus universiteto iniciatyvos taip pat yra lengviau įgyvendinamos nevyriausybinių organizacijų ir savivaldybės strateginio bendradarbiavimo dėka.

Forume buvo pristatyta NVO Tarybos Vilniuje veikla, teikiama savivaldybės parama ir pagalba NVO, nevyriausybinių ir bendruomeninių organizacijų vaidmuo savivaldoje, naujausių tyrimų duomenys apie Vilniaus nevyriausybines organizacijas, kaip integruoti NVO į švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo sritis, kokie rūpesčiai ir lūkesčiai vyrauja socialinėse nevyriausybinėse organizacijose. NVO organizacijų atstovai pristato socialines inovacijas nevyriausybinėse organizacijose ir kaip jas plačiau panaudoti savo veikloje.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius. vrt@vilnius.lt