„Financial Times“ įvertino Vilnių už geriausią investicijų grąžą

 

Naujausiame „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ reitinge Vilnius atsidūrė pirmoje vietoje pagal investicijų grąžą. Sudarant šį reitingą vertinta, kurių miestų pastangos didinti tarptautinį konkurencingumą ir patrauklumą investuotojams, duoda didžiausią apčiuopiamą naudą.

„Šis įvertinimas įrodo, kad Vilnius tampa vis labiau gerbiamas tarptautinėje verslo arenoje. Džiaugiuosi, kad čia efektyviai ir sinergiškai dirba komandos, atsakingos tiek už tiesioginį bendravimą su potencialiais investuotojais, tiek už patrauklios aplinkos investuotojams kūrimą, miesto vardą garsina ir ambicinga vietinė verslo bendruomenė“, – teigia Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Reitingų rengėjai „fDi Intelligence“ tarptautinės bendruomenės vertinami kaip miestų ir regionų patrauklumo investicijoms barometras. Pernai Vilnius buvo apdovanotas už vieną geriausių Europoje investicijų pritraukimo strategiją bei patraukliausių užsienio investicijoms Europos miestų rinkimuose tapo trečiu geriausiu ateities miestu. Tuo tarpu globaliame „fDi Intelligence“ reitinge Vilnius užėmė septintą vietą kaip patraukliausias investicijoms vidutinio dydžio miestas pasaulyje.

Investicijų grąžos reitingas sudaromas vertinant miestų projektus ir investicijas konkurencingumui didinti.

Pasak „Go Vilnius“ direktorės Ingos Romanovskienės, pernai sostinėje pradėtos įgyvendinti naujos ir jau investuotojų teigiamai įvertintos iniciatyvos, kuriomis siekiama palengvinti įsikūrimą į Vilnių atvykusiems užsieniečiams bei parodyti šį miestą kaip patrauklią investicinę vietą.

„Rudenį pradėjome projektą „Workation Vilnius“, kurio tikslas – pakviesti užsienio įmonių atstovus išmėginti Lietuvos sostinės infrastruktūrą verslui ir laisvalaikiui, pamatyti, kaip čia gera dirbti ir gyventi. Dalyvauti projekte norėjo beveik 100 bendrovių iš viso pasaulio – tris kartus daugiau nei planavome“, – teigia I. Romanovskienė. „Workation Vilnius“ išbandė tokios D. Britanijos bendrovės kaip telekomunikacijų įmonė „BT Group“, turinti 100 tūkst. darbuotojų, ir kelionių planavimo platformą valdanti „Expedia“, turinti 22 tūkst. darbuotojų.

Kiti svarbūs „Go Vilnius“ projektai – skaitmeninis įrankis „Relokacijos gidas“, kuris kiekvienam užsieniečiui pagal jo individualią situaciją pateikia visą sėkmingam ir lengvam įsikūrimui Vilniuje reikalingą informaciją, bei seminarai „Welcome to Vilnius“, kurių metu sužinomi aktualiausi dalykai apie gyvenimą sostinėje ir kuriuose galima užduoti klausimų ekspertams iš skirtingų institucijų.

Lietuvos statistikos departamento ir „Sodros“ duomenimis, pernai Vilniuje užsienio kapitalo bendrovėse dirbančių žmonių skaičius perkopė 100 tūkst. – tai sudaro apie trečdalį visų dirbančiųjų Vilniaus mieste. Tarp naujausių investuotojų sostinėje – 42 padalinius visame pasaulyje turinti kapitalo rinkų bendrovė „Moody’s“, trąšų gamintojas iš Norvegijos „Yara Technologies“, suomių rinkodaros technologijų įmonė „Supermetrics“.

 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt