IT įmonių pavyzdžiu savivaldybėje skatinama inovacijų kultūra

 

Vilniaus miesto savivaldybės administracija sėkmingai skatina inovacijų kultūrą organizacijoje, o jos darbuotojams suteikiamų darbo sąlygų kokybė prilygsta populiarių IT įmonių siūlomiems privalumams.

„Inovacijos nėra skirtos tik technologijų pritaikymui. Savivaldybėje jas taikome tam, kad pasiektume svarbiausių veiklos tikslų, o vienas iš pagrindinių – pagerinti vilniečių pasitenkinimą teikiamų paslaugų kokybe“, – sako Administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Kuriant bei įgyvendinant inovacijas,  labai svarbios ir technologijos, ir komunikacija. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos patarėja Eglė Radvilė ir Vidinės komunikacijos specialistė Agnė Svipė „GovTech Forume, renginyje  „Inovacijų kultūra organizacijoje“ dalijosi patirtimi apie savivaldybėje taikomas ir kuriamas inovacijas, kurios padeda darbuotojams efektyviau pasiekti gerų darbo rezultatų.

Viena svarbių sąlygų, skatinančių organizacijoje kurti inovacijas – patogi darbo aplinka, darbas nuotoliniu būdu. Savivaldybės darbuotojams suteikiama laisva ir nevaržanti aplinka, kurioje vis daugiau darbuotojų įprastus darbo stalus pakeitė kilnojamais stalais, o kabinetuose esančią nuobodžią kiliminę dangą į žolę primenančią dangą.

Organizacijoje taikomas skaitmeninės lygybės principas: visos technologijos, elektroninės sistemos privalo būti prieinamos ir suprantamos visiems darbuotojams vienodai, nepaisant jų amžiaus, lyties ar išsilavinimo. Darbams atlikti skirtos sistemos yra pasiekiamos elektroniniu būdu, todėl vis daugiau specialistų renkasi darbą nuotoliniu būdu. Per pastaruosius metus nuotoliniu būdu buvo dirbta daugiau nei 1500 kartų, o nuotolinio darbo praktika įrodė, kad dirbant iš namų lengviau susikaupti ir imtis kūrybinių užduočių, rezultatai pasiekiami sparčiau.

Vidinei komunikacijai tarp atskirų ir nutolusių padalinių užtikrinti naudojamas Facebook Workplace įrankis, kuris padeda operatyviau spręsti bendras problemas ir priimti organizacijai aktualius sprendimus. Šis įrankis padeda greičiau pasiekti tikslines grupes ir visus darbuotojus, išgirsti jų nuomonę ir požiūrį į tam tikrus klausimus, susijusius su veiklos vykdymu. Visiems darbuotojams viešai transliuojami vadovybės susitikimai, o koridoriuose esančiuose ekranuose galima gyvai stebėti šiuo metu statomo Lazdynų baseino statybas.

Vilniaus miesto savivaldybė yra atvirų duomenų lyderė viešojo sektoriaus kontekste, todėl savivaldybėje sukuriamos inovacijos neretai tampa sektinu pavyzdžiu kitoms savivaldybėms, jos skirtos ne tik darbuotojams ar vilniečiams, bet ir visai Lietuvai.