Užsienio verslo partneriai kviečiami išbandyti geriausią žaidimų aikštelę Europoje

 

Geriausia verslo žaidimų aikštelė visoje Europoje – tokią žinutę į didžiausią pasaulyje nekilnojamojo turto ir investicijų parodą MIPIM Kanuose šiemet vešis Vilnius bei drauge prisijungti pakviestas Kaunas. Stende susiburs ir svarbiausius savo projektus tarptautinei auditorijai pristatys ir lietuviškos nekilnojamojo turto bendrovės.

MIPIM paroda laikoma svarbiausiu nekilnojamojo turto rinkos renginiu pasaulyje, kur į vieną vietą susirenka įtakingausi NT plėtotojai, architektai ir investuotojai.  Numatoma, kad keturias dienas truksiančioje parodoje turėtų dalyvauti apie 26 tūkst. lankytojų iš šimto šalių. Tarp dalyvių bus apie 4 tūkst. aukščiausio lygio vadovų ir įmonių akcininkų, taip pat apie 5 tūkst. investuotojų, tad paroda laikoma viena geriausių galimybių miestams didinti savo tarptautinį žinomumą, o verslo bendrovėms – megzti kontaktus ir atsidurti potencialių investuotojų akiratyje.

Vilniaus projektus parodoje pristatys VšĮ „Go Vilnius“, Kauno – VšĮ „Kaunas IN“. Miestų suteikiamas galimybes verslui pabrėšiantis stendas taps svarbia platforma prisistatyti drauge vykstančioms lietuviškoms nekilnojamojo turto bendrovėms „Eika“, „Citus“, „Darnu Group“, „Schage“, „Newsec“, sutelktinio finansavimo platformai „Profitus“, prekybos centrui CUP bei Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijai.

Pasak „Go Vilnius“ vadovės Ingos Romanovskienės, pagrindinė stendo žinutė – žaidimų aikštelės metafora – pasirinkta siekiant perteikti laisvo kurti ir galimybių augti kupino miesto idėją.

„Kviesime išbandyti miestą kaip žaidimų aikštelę – kūrybiškai pasitelkiant mūsų siūlomus įrankius verslui augti ir tobulėti. Talentingi ir ambicingi žmonės, technologinė pažanga ir drąsios idėjos, atviri duomenys ir jų suteikiamos galimybės – tai tik keletas mūsų pasiūlymų norinčiam čia įsikurti verslui. Pasitelkdami jau turimas sėkmės istorijas kartu skleisime žinią apie mūsų prioritetines verslo sritis, tokias kaip finansinių technologijų (fintech), nekilnojamojo turto technologijų (proptech), kompiuterinių žaidimų“, – teigia I. Romanovskienė.

Pasak jos, kai kurie Lietuvos verslui jau savaime suprantami dalykai, tokie kaip greičiausias pasaulyje viešas internetas, galimybė ypač greitai įkurti įmonę ar proga savo produktų testavimui naudotis atvirais pastatų duomenimis, pasauliniame kontekste dar nėra taip gerai žinomi, tad paroda taps puikia platforma šiems privalumams pristatyti.

Vilnius parodoje pristatys penkis naujus projektus: „Vilnius Connect“ Vilniaus stoties rajone, 6 eismo juostų Šiaurinę gatvę, Vilniaus miesto inovacijų pramonės parką, startuolių erdvę „Vilnius Campus“, Neries krantinę. Kaunas sieks atkreipti dėmesį į iki šiol infrastruktūriškai neišnaudotas šio miesto teritorijas ir ieškos kontaktų, padėsiančių spręsti tokius aktualius klausimus kaip kuriamų ir statomų objektų administravimas.

„Kalbėsime apie Aleksoto inovacijų pramonės parką bei naują besiformuojančią miesto centro ašį, išsidėsčiusią Nemuno saloje ir jos prieigose. Čia vystomi viešieji ir privatūs projektai: komercinių biurų pastatai, suplanuotos mokslo populiarinimo centro „Mokslo sala“ statybos, daugiafunkcis vandens sporto centras šalia „Žalgirio arenos“, M. K. Čiurlionio koncertų centras, nauji pėsčiųjų tiltai“, – sako „Kaunas IN“ verslo skyriaus vadovas Tadas Stankevičius.

MIPIM paroda Kanuose, Prancūzijoje, organizuojama jau trisdešimtą kartą. Šiemet paroda susitelks į NT rinkos ateities vizijas ir tvarios plėtros temą.