Atėnų patirtis – miestiečius įtraukianti platforma „SynAthina“

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos specialistai Ernesta Vaišvilaitė ir Marius Kurlavičius dalyvavo platformos „SynAthina“ pristatyme Atėnuose. Ši platforma padeda miestiečiams teikti siūlymus ar projektus, kaip gražinti savo miestą ir spręsti iškylančias problemas.  Atėnuose pasidalyta gerąja patirtimi su kitomis Europos savivaldybėmis: „SynAthina“ komanda padeda perspektyvių projektų autoriams susitikti su potencialiais rėmėjais, savanoriais, įmonėmis ar žinių centrais, įgyvendinančiais panašius projektus.

Platforma „SynAthina“ sukurta ir pradėta naudoti Atėnuose. Atrinktus projektusfinansuoja Atėnų savivaldybė. Pasak šios platformos komandos atstovų, tai puikus būdas į savivaldą įtraukti miestiečius ir vietos verslininkus, bendradarbiauti gerinant tarpusavio supratimą. Ir, be abejo, ji padeda spręsti svarbius miestuiklausimus, prisideda prie gyvenimo sąlygų ir aplinkos gerinimo. Pasak renginio organizatorių, nuo 2013 m., kai buvo sukurta svetainė, pasiūlyti net 3 457 įvairaus dydžio projektai.

Atrinkti projektai dažniausiai pastebimai pagerina miesto ir miestiečių gyvenimą. „SynAthina“ komanda, glaudžiai bendradarbiaudama su Atėnų savivaldybe, nuolat informuoja gyventojus apie gerąją įgyvendintų projektų patirtį, pavyzdžiui, atnaujintus reglamentus ar supaprastintas savivaldybės procedūras.

„Puiku, kad Atėnai nelieka abejingi naujoms geroms idėjoms. Mes tikimės geriausias idėjas pritaikyti Vilniuje, su projekto komanda palaikyti užmegztus ryšius ir produktyviai bendradarbiauti ateityje. Svarbi programos dalis – viena platforma, skatinanti teikti naujus projektus. Kita įdomi jos dalis ­– atviro kvietimorenginiai. Tai puikus būdas atrasti perspektyvių projektų ir paskatinti greičiau spręsti nedideles biurokratines problemas. Džiaugiamės, kad projektas yra atviras ir prieinamas kiekvienam“, – sakė Marius Kurlavičius, Strateginio planavimo ir biudžeto skyriaus specialistas.

Vilniaus savivaldybės specialistai atkreipė dėmesį ir į keletą silpnesnių projektų vietų: jam trūksta konkrečių būsimos programos tikslų – gerai suplanuoti strateginiai tikslai nubrėžtų aiškesnę kryptį.

„Visuomenės dalyvavimas šioje programoje yra labai svarbus, todėl, mūsų nuomone, daugiau dėmesio reikėtų skirti svetainės viešinimui“, – kolegai antrina Ernesta Vaišvilaitė, Elektroninių paslaugų ir procesų skyriaus specialistė.

Anot pristatyme Atėnuose dalyvavusių sostinės specialistų, vertinant galutinį rezultatą, galima drąsiai sakyti, kad „SynAthina“ iniciatyva yra sėkminga, o komanda – pavyzdinė.

Apie platformą „SynAthina“ daugiau skaitykite – https://www.synathina.gr/en

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt