„Kino pavasaris“ 24-tą kartą kviečia sulėtėti ir atrasti laiko sau ir geram kinui

Šiemet kovo 21 – balandžio 4 d. vyksiantis „Kino pavasaris“ su vizualiniu identitetu Kai sustoji – pabunda vaizduotė“ į šalies kino teatrus grįžta jau 24-tą kartą ir šį kartą kviečia sulėtėti ir atrasti laiko sau ir geram kinui. Kruopščiai sudarytos programos pagrindine ašimi išlieka kokybiško autorinio pasaulio kino panorama, žiūrovų edukacija ir kino industriją vienijantys, galimybę dalytis patirtimi, plėsti žinias suteikiantys renginiai.

Kiekvienais metais festivalyje surengiamos bent dvi kino istorijos raidai reikšmingos retrospektyvos. Šiemet jos skirtos dviems talentingiems kino profesionalams. Šių dienų vienai garsiausių Prancūzijos režisierių Claire Denis ir įtakingam kino meistrui afrikiečiui Djibril Diop Mambéty. Šių kino grandų bei kitų išskirtinių režisierių filmus galėsite pamatyti specialioje 9-toje salėje. Šioje salėje rodomi filmai provokuos diskusijoms ir leis pamatyti tokį kiną, kurį retai atrasite įprastuose kino teatrų repertuaruose.

Vilniaus kino festivalis kiekvienais metais kviečia žinomus užsienio kino kūrėjus ne tik pristatyti savo filmų, bet ir pabendrauti su šalies žiūrovais. „Kino pavasaryje“ jau lankėsi tokie kino grandai kaip: Michaelis Hazanavicius, Joshua Oppenheimeris, Emiras Kusturica, Mike’as Leigh, Leos Caraxas, Werneris Herzogas, Sergei Loznitsa, Krzysztofas Zanussi ir daugelis kitų. Šiemet festivalyje viešėjo Amerikos nepriklausomo kino kūrėjas Seanas Bakeris, Švedijos muzikos pažiba, žmogaus teisių aktyvistė Silvana Imam, iš filmo „Trešnių skonis“ pažįstamas iraniečių aktorius Homayounas Ershadi ir daugelis kitų. Šiais metais festivalį taip pat aplankys daug įtakingų kino kūrėjų bei debiutuojančių režisierių. 

Plačiau apie festivalį: https://kinopavasaris.lt/