Skelbiamas Vilniaus miesto vardo trupių konkursas

Vilniaus pastiprinimas profesionalumo aukštumų siekiančioms trupėms – skelbiamas jau antrasis konkursas Vilniaus miesto trupės vardui gauti. Sostinės savivaldybė siekia sustiprinti profesionaliąsias scenos meno įstaigas, didinti jų konkurencingumą, užtikrinti didesnį prieinamumą įvairių socialinių grupių žiūrovams, dar plačiau reprezentuoti Vilnių Lietuvoje ir pasaulyje.

„Profesionalieji scenos menai yra neatsiejami nuo Vilniaus miesto kultūrinio gyvenimo: pritraukiantys ne tik pilnas sales žiūrovų, bet ir prisidedantys prie vaikų ir jaunimo edukacijos ir pirmųjų pažinčių su menais, suaugusiųjų savišvietos. Vilnius yra ypatingas miestas turintis, kuo didžiuotis ir ką parodyti ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu lygmeniu – Vilniaus miesto trupės Vilniaus vardą garsino nuo Islandijos iki Kinijos“, – sako mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Vilniaus miesto opera

Konkurse gali dalyvauti profesionaliųjų scenos menų įstaigos, kurių registruota buveinė yra Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje, veikiančios profesionaliųjų scenos menų srityje pagal patvirtintus ir nustatyta tvarka įregistruotus įstaigos įstatus. Konkurse negali dalyvauti nacionaliniai ir valstybiniai teatrai, koncertinės įstaigos ir kitos organizacijos, gaunančios nuolatinę valstybės ar Vilniaus miesto savivaldybės dotaciją savo veiklai vykdyti.

ATVIRAS RATAS

Konkurso laimėtojomis bus skelbiama nuo 4 iki 5 profesionaliųjų scenos menų įstaigų, kurioms bus suteiktas Vilniaus miesto trupės vardas ir skiriamas finansavimas 3 metų laikotarpiui.

Low Air

Pirmą kartą skelbtame konkurse komisija, sudaryta iš nepriklausomų profesionaliųjų scenos menų ekspertų ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir tarybos atstovų,  išrinko 4 laimėtojus: Vilniaus miesto ansamblio vardas buvo suteiktas styginių ansambliui „Mikroorkestra“ (viešoji įstaiga accoAkademija); Vilniaus miesto operos vardas – Vilniaus miesto operai (viešoji įstaiga „Vilniaus miesto opera“); Vilniaus miesto teatro trupės vardas – teatrui Atviram ratui (viešoji įstaiga teatras Atviras ratas); Vilniaus miesto šokio teatro vardas – urbanistinio šokio teatrui „Low Air“ (viešoji įstaiga urbanistinio šokio teatras „Low Air“).

Mikroorkestra

Pagrindinis profesionaliųjų scenos menų įstaigų, norinčių dalyvauti konkurse, vertinimo kriterijus – įstaigų veiklos programos, kurios turi būti teikiamos tik internetu, pasinaudojant Vilniaus miesto savivaldybės Elektronine paslaugų valdymo sistema, spausti čia.

Veiklos programos konkursui teikiamos iki 2019 m. kovo 27 d. (įskaitytinai)!

Kontaktinis asmuo informacijai:
Švietimo, kultūros ir sporto departamento
Kultūros skyriaus vyr. specialistė
Daiva Meilutė-Šeršniova
Tel. (8 5) 211 2385
El. p. daiva.meilute@vilnius.lt

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt