Vilnius ir Tbilisis mini 10-ies metų draugystės sukaktį

Broliškos lietuvių ir Sakartvelo gyventojų tautos šiandieną šventė įspūdingą 10 metų draugystės sukaktį – Tbilisio skvere, esančiame sostinės centre, buvo atidengtas atnaujintas atminimo akmuo su užrašu „Sakartvelo“.

Renginyje dalyvavo ir sostinės vicemeras Linas Kvedaravičius bei Sakartvelo ambasadorė Khatuna Salukvadzė, Žvėryno gyventojus kartveliškomis dainomis džiugino ansamblis „SULIKO“.

„Teko garbė pasidžiaugti dviejų bičiuliškų miestų – Vilniaus ir Tbilisio – bendradarbystės dešimtmečio sukaktimi. Smagu, kad, tiek abi valstybės, tiek jų sostinės sėkmingai draugauja ir turėjome progą tai paminėti šios draugystės simbolyje Vilniuje – Tbilisio skvere, kuriame atidengėme atnaujintą atminimo ženklą. Neabejoju, jog vilniečių bei draugystės simbolyje Vilniuje – Tbilisio skvere, kuriame atidengėme atnaujintą atminimo ženklą. Neabejoju, jog vilniečių bei draugų iš Sakartvelo bičiulystė kartu pasitiks dar ne vieną dešimtmetį!“, – kalbėjo L. Kvedaravičius.

Nuotr. Sauliaus Žiūros.

Paskutinę kovo savaitę, kovo 22-28 dienomis Sakartvelo ambasada lietuviams dovanos Sakartvelo kultūros pavasarį – seniausių kartvelų dainavimo tradicijas, įtrauktas į Unesco pasaulio kultūros paveldo sąrašą, pristatys Sakartvelo operos žvaigždės Tbilisio valstybinio operos ir baleto teatro solistų vokalinis ansamblis „SULIKO“.

Kovo 28 d. Vilniaus rotušėje vyks pagrindinis Sakartvelo kultūros pavasario renginys – „SULIKO“ koncertas ir šventinis vakaras.

Minėtos kultūros dienos bus skirtos Vilniaus ir Tbilisio draugystės 10-ies metų sukakčiai ir diplomatinių santykių užmezgimo 25 metų jubiliejui. Taip pat bus minima ir Europos Sąjungos Rytų partnerystės 10-metį, per kurį Lietuvos ir Sakartvelo ryšiai vis intensyvėja ir stiprėja.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt