VGTU mokslininkai atvirų dienų renginyje moksleiviams pristatė ROCK projektą

Kovo 22 dieną Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vyko jau tradicinis Atvirų durų dienos renginys. Šiemet beveik 500 moksleivių, besidominčių VGTU studijų programomis bei siejančiais savo ateitį su technologijų sritimis, atvyko į jiems skirtą renginį. Jo metu moksleiviams buvo pristatytas unikalus Vilniaus miesto savivaldybės ir VGTU eksperimentas.

Specialiai įrengtame ROCK projekto stende, patys smalsiausi dalyviai galėjo išsimatuoti savo emocijas (laimingas, liūdnas, nustebęs, išsigandęs, neutralus), susijaudinimą ir jo stiprumą, afektyvią būklę (susidomėjimas, suglumimas) bei fiziologinę būseną (pulsas, kvėpavimo dažnis), kurių dydžiai realiu metu buvo rodomi internete, o taip pat įvairia spalvų gama buvo pateikiama šalia stovinčiose trijose lempose. 

„Šio gražaus renginio metu potencialių VGTU studentų veiduose atsispindėjo visa vaivorykštinė emocijų, susijaudinimo bei fiziologinės būsenos spalvų gama. Labai džiaugiuosi, kad jaunuoliai buvo smalsūs ir drąsiai rinkosi prie ROCK stendo, matavosi emocijas bei turėjo daug klausimų“,  – sakė VGTU profesorius Artūras Kaklauskas. 

Lempose keitėsi 7 spalvos, kurios reiškė tam tikrą žmogaus emociją ar fiziologinę būseną: žalia – laimingas, mėlyna – liūdnas, geltona – išsigandęs arba sutrikęs, violetinė – susijaudinęs arba susidomėjęs, oranžinė – pasibjaurėjęs arba nuobodžiaujantis, žydra – liūdnas, raudona – piktas.

Antrus metus vykdomi ROCK projekto tyrimai parodė, kad vilniečiai vienu metu jaučia stiprius ir prieštaringus jausmus, kad pozityvių jausmų stiprinimas ir negatyvių silpninimas viešose erdvėse per sostinės centre organizuojamus renginius, puoselėjamas žaliąsias zonas daro teigiamą poveikį žmonių sveikatai, laimei ir darbo našumui.

Toks pat stendas buvo pirmajame Vilniaus šviesų festivalyje per sostinės gimtadienį (sausio 25 d.) prie įėjimo į Bernardinų sodą. Kas tris sekundes besikeičiančios spalvos ant Trijų kryžių paminklo atspindėjo skirtinguose sostinės taškuose sensorių užfiksuotas stipriausias praeivių emocijas, būsenas, laimės išraišką. Šis stendas festivalio lankytojų vertinimu buvo įvardintas tarp dešimties geriausių šviesos instaliacijų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt