Vilniuje kauks sirenos – tikrinama gyventojų perspėjimo sistema

 

Balandžio 17 d. (trečiadienį) 11 val. 52 min. Vilniuje kauks sirenos bus atliekamas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) techninis patikrinimas.

Patikrinimas vyks visoje šalyje visose savivaldybėse 11 val. 52 min. bus įjungiamos centralizuoto ir vietinio valdymo sirenos.

Informuojame, kad patikrinimo metu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) pagalba nuo 11 val. 52 min. iki 11 val. 58 min. siųs trumpuosius perspėjimo pranešimus į mobiliuosius telefonus. Šiuos pranešimus gaus tie gyventojai, kurie bus mobiliajame telefone aktyvavę šių pranešimų priėmimo funkciją pagal instrukcijas, kurias galima rasti: Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemoje: http://www.gpis.vpgt.lt/ (Ši paslauga – nemokama).

11 val. 55 min. šalies gyventojai apie patikrinimą bus informuojami ir per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją, bei kitus nacionalinius, regioninius transliuotojus. Kviečiame visus išklausyti skelbiamą informaciją ir vadovautis rekomendacijomis.