Šiandien Vilniaus mokyklose startuoja akcija „Darom“

 

Tradicine tapusi akcija „Darom“ šįmet mokyklose prasidėjo anksčiau – net 34 Vilniaus ugdymo įstaigos šiandien tvarkosi savo ir miesto aplinką.  Mokyklos ir darželiai kviečiami dalyvauti tik jiems skirtame nuotraukų ir video konkurse „Prieš ir po“. Iš dalyvių laukiama  ne daugiau kaip 5 nuotraukų ar vaizdo siužeto, kuriuose būtų aiškiai užfiksuotos tvarkomos teritorijos vaizdas iki ir po tvarkymosi. Laimėtojus atrinks bei paskelbs konkurso iniciatoriai – naujienų portalas 15min.lt.

Į akciją „Darom“ iš anksto užsiregistravo net  33 mokyklos ir 1 darželis. Vieni pasirinko tvarkytis savo įstaigos teritorijoje, kiti tvarkosi rajono parkuose, miškeliuose, aplink viešojo transporto žiedus arba miesto kapinėse. Visos užsiregistravusios mokyklos aprūpintos šiukšlių maišais.

Iš viso išankstinėje akcijoje „Darom“ dalyvauja 400 Lietuvos ugdymo įstaigų.

Šių metų akcijos organizatoriai klausia: ar galime kiekvienas savo asmeninį „Darom“ rengti kad ir kasdien? Ir ragina ne tik tvarkyti savo aplinką visus metus, bet ir pagalvoti, kokių pagalbinių buitinių priemonių galėtume atsisakyti kiekvienas iš mūsų ir taip sumažindami savo išmetamų atliekų kiekį kasdien.

Pageidaujančius tvarkytis kitur, „Darom“ organizatoriai kviečia pasirūpinti surinktų  atliekų sutvarkymu patiems įprasta tvarka, informaciją apie atliekų surinkimą susiradus savo regiono atliekų tvarkymo centro tinklalapyje.

Aplinkosaugą, pilietinę iniciatyvą ir savanorystę skatinančioje akcijoje „Darom“ dalyvauja kiekvienas norintis, prie jos kasmet prisijungia valstybės vadovai, viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus lyderiai, verslininkai, moksleiviai.

„Darom“ akciją kartu organizuoja Lietuvos savivaldybių atstovai, seniūnijos, regioniniai atliekų tvarkymo centrai, Aplinkos ministerija, Seimas, Vyriausybė. Akcijos mecenatas –„Rasa“. Generalinis rėmėjas – AB „Linas Agro“.

Daugiau apie akciją „Darom“ taškus rasite paspaudę nuorodą.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt