Mes esame Europa: Vilnius kviečia švęsti 15-ąsias Lietuvos įstojimo į ES metines

 

Gegužės 1-ąją visa Lietuva švęs itin svarbią sukaktį – lygiai prieš 15 metų, kartu su dar 9 valstybėmis Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. Šia įsiminta proga sostinė kviečia vilniečius ir miesto svečius džiaugtis buvimu kartu didelėje Europos šeimoje ir švęsti prisijungimo Europos Sąjungos 15 metų jubiliejų S. Daukanto ir Lukiškių aikštėse: čia lauks ne tik šventiniai koncertai, bet ir kinas, sporto užsiėmimai bei viktorinos.

„Lietuvos įstojimas į ES – vienas reikšmingiausių šio amžiaus Lietuvos įvykių, mūsų šalies ekonomikai suteikęs galimybę spurtuoti, Vilnių pavertęs dar gražesniu miestu, o piliečiams leidęs pajusti, ką reiškia būti laisviems visoje Europoje. Šios sukakties 15 metų jubiliejų sostinėje taip ir siūlome atšvęsti – laisvai, pakylėtai ir įdomiai“, – kvietė sostinės meras Remigijus Šimašius.


Šventė oficialiai prasidės S. Daukanto aikštėje – čia, priešais Prezidentūrą 12 val. įvyks iškilminga vėliavų pakėlimo ceremonija. Jos metu prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikins Lietuvos žmones su ES narystės 15 mečiu. Taip pat kalbės Seimo pirmininkas ir Užsienio reikalų ministras.Iškart po vėliavų pakėlimo, S. Daukanto aikštėje vyks šventinis koncertas. Koncerte pasirodys šių metų Lietuvos atstovas Eurovizijoje Jurijus Veklenko ir grupė Antikvariniai Kašpirovskio dantys.Lukiškių aikštėje nuo 10 val. ryto iki pat 20 val. lauks pramogos ir aktyvaus laisvalaikio veiklos: 5 ypatingi europietiško kino seansai po atviru dangumi, akcija „I Am You“, netradicinės lauko pramogos ir žaidimai, akrojogos ir mankštų treniruotės bei skaniausio maisto vagonėliai.
Mes15 Programa
Mes15 Programa
Orientation: 1
« 1 4 »

„Europa Cinemas“ šeimai priklausantis kino teatras „Pasaka“ sostinės gyventojus ir svečius kvies iš arčiau susipažinti su europietišku kinu. Susirinkusieji į Lukiškių aikštę, nuo pat ryto galės žiūrėti net keturis kino ekspertų atrinktus pripažintų Europos kūrėjų filmus. 10 val. bus galima išvysti animacinį prancūzų kūrėjų animacinį filmą „Nematomas herojus“. Su filmo „Veidai kaimai“ herojais – kino legenda Agnès Varda ir skulptoriumi, fotografu JR susitiksime dviejų kino seansų metu: 13 val. ir 19 val. Žiūrovai įvertinti galės ne tik užsienio, bet ir lietuvių kinų kūrėją – 15 val. bus galima pamatyti Arūno Matelio dokumentinę juostą „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“. Kino programoje išvysime ir festivalių favoritų režisierių Peterio Brosens ir Jessicos Woodwoth pirmąjį komišką kūrinį – „Belgų karalius“, kurį žiūrovai galės pasižiūrėti 17 val.

Norintys galės dalyvauti nevyriausybinės organizacijos VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinis centras“ organizuojamoje akcijoje  „I Am You“, skirtą Europos solidarumo korpuso idėjoms skatinti. Akcijoje dalyvaus savanoriai iš 10 valstybių, kurie ne tik dalinsis savo patirtimi savanoriaujant Lietuvoje, bet ir visus renginio dalyvius supažindins su savo kultūra, tradiciniais šokiais, kalbomis, tradicijomis ir žaidimais. Su Solidarumo Korpuso teikiamomis galimybėmis, savanorystės nauda stojant į aukštąsias mokyklas galės susipažinti vyresniųjų klasių moksleiviai, organizacijų atstovai. Akcijos metu netruks pramogų ir mažiausiems dalyviams, kurie galės sužinoti daugiau apie skirtingas valstybes bei turės galimybių laimėti puikių prizų ir dovanų.

Nuotr. Sauliaus Žiūros.

Ką veikti rasti ir šeimos su mažais vaikais – mažieji vilniečiai galės išbandyti jėgas pūsdami įspūdingo dydžio muilo burbulus ir pasilinksminti milžiniškame pripučiamame kirmine „Pabaisa Tingiu Nė Krust“. Į šventę atkeliaus aukštas ir linksmas žmogus-milžinas.

Išalkusių lauks maisto vagonėliai ant ratų. Lukiškių aikštėje bus siūlomas platus gardaus ir šviežio maisto meniu: olandiški vafliai ir blyneliai, karšti ir gaivieji gėrimai, jūros gerybės, natūralūs arba tailandietiški ledai, Wok makaronai su įvairiais įdarais. Greito maisto mėgėjai galės paskanauti vietoje keptais dešrainiais, panini sumuštinias, mėsainiais, šonkauliukais be gruzdintomis bulvytėmis.

Europos informacijos centras, kurį įsteigė ir administruoja Europos Parlamento biuras Lietuvoje ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, kvies susitikti Lukiškių aikštėje ir pasidalins informacija apie Europos Sąjungą, kvies išbandyti interaktyvias viktorinas, dėlioti dėliones apie ES.

Šventėje taip pat dalyvaus sveikatingumo centras „Sanus“, smiginio klubas „Vilniaus legionas“, akrobatinės jogos mokykla „AcroYogaLt“, Europos centro golfo klubas, badmintono klubas „Capital badminton club“, Vilniaus diskgolfo klubas, sporto klubas „My Fitness“, klubas „Lankinis“, Vilniaus orientavimosi sporto klubas „Ąžuolas“, lauko šachmatai milžinai „Giant Chess Lithuania“, lauko pramogos ir žaidimai „Margas miškas“. Du išskirtinius pasirodymus ant 6 m aukščio piramidės atliks šiuolaikinio cirko atstovai – oro akrobatų trupė „Insomnis“.

Šventę organizuoja: Lietuvos respublikos prezidentūra, Vilniaus miesto savivaldybė, LR Užsienio reikalų ministerija ir Vilniaus kultūros centras.

Detali programa „Facebook“ – https://www.facebook.com/events/428346991097602/

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt