Vilnius – pasauliui: R. Šimašius pristatė naujosios kadencijos darbus 30 šalių ambasadoriams

 

Pradėdamas naująją  kadenciją, sostinės meras Remigijus Šimašius tęsia užsibrėžtų  darbų pristatymą įvairioms bendruomenėms –  šiandien Rotušėje 30-ties  šalių ambasadoriai ir jų atstovai išgirdo išsamų  ambicingų darbų planą artimiausiems ketveriems metams, aiškias Vilniaus kryptis, susipažino su naujai suformuota komanda, vicemerų kuruojamomis veiklos sritimis.

„Prieš akis laukia dar ketveri  augimo ir bendradarbiavimo metai. Šiandien mano tikslas –  yra ne tik pristatyti miesto judėjimo kryptis, bet ir pakviesti jus naudotis geriausiais Vilniaus pavyzdžiais, o mes taip pat mokysimės iš jūsų šalių gerųjų praktikų. Tikiu, kad ateinantys metai bus darbingi ir kupini bendradarbiavimo“, – ambasadoriams kalbėjo sostinės meras.

Nuotr. Sauliaus Žiūros.

Vilnius visada palaikė glaudžius santykius su užsienio šalių ambasadomis Lietuvoje – ir tai nėra vien mandagumo vizitai, savivaldybė iniciatyviai jungiasi prie įvairių drauge organizuojamų  akcijų, renginių, kultūros bei sporto projektų.  Taip pat su ambasadų pagalba Vilnius išbando ir geriausius kitų Europos miestų infrastruktūros, mobilumo ir kitų sričių projektus. Pavyzdžiui, Nyderlandų ambasada palaikė ir konsultavo Vilniaus miesto specialistus dviračių takų ir miesto planavimo temomis, organizavo žymiausių Nyderlandų urbanistų vizitus Vilniuje.

Pastaraisiais metais Vilniuje gimė nauja prasminga tradicija –  Nepriklausomybės minėjimų metu, taip pat ypatingų progų ir svarbių  įvykių metu simboliškai pagrindiniai miesto tiltai bei Trijų kryžių paminklas apšviečiami tos šalies vėliavos spalvomis.

Sostinėje taip pat galima rasti ne vieną simbolinę  dvikalbę gatvės  lentelę, kurią  puošia du pavadinimai – lietuvių ir tos  šalies kalba:  Žydų, Islandų, Vokiečių, Latvių, Rusų, Totorių, Lenkų, Olandų ir kt. Užupyje glaudžiasi Tibeto skveras, Žvėryne – Tbilisio.

Užsienio svečiams pastaraisiais  metais sukurta įvairių maršrutų – nuo modernaus meno gido, iki gido po žydų paveldą Vilniuje.

Šiuos gidus galima skaityti ne tik lietuviškai ar angliškai, bet taip pat ir vokiškai, lenkiškai, rusiškai, latviškai, taip pat net ir japonų ar hebrajų kalba.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt