Sostinės Taryboje suburtos 6 komisijos

 

Vilniaus miesto tarybos nariai šiandien patvirtino 6 komisijas, kuriose dirbs 24 šios kadencijos Tarybos nariai: Antikorupcijos, Etikos, Gyventojų slaugos ir globos reikalų, Gyvūnų globos ir apsaugos, Peticijų ir Vaiko gerovės komisijos. Kiekviena komisija dirbs pagal savo srities kompetencijas, spręs gyventojams aktualias problemas ir iniciatyvas, siūlys svarbius klausimus spręsti Taryboje, keis ir pildys Tarybos darbotvarkę. Komisijų nariais gali būti ne tik Tarybos nariai, bet ir valstybės tarnautojai, ekspertai, gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovai.

Antikorupcijos komisijoje dirbs: Vydūnas Sadauskas (komisijos pirmininkas), Jolanta Gaudutienė, Liutauras Kazlavickas, Vydūnas Sadauskas, Edita Šiško, Skirmantas Tumelis, Renaldas Vaisbordas, Romasis Vaitekūnas.

Etikos komisijoje – Tomas Seikalis (komisijos pirmininkas), J. Gaudutienė, Vilija Gucevičiūtė, Paulė Kuzmickienė, Romualda Poševeckaja bei Diana Stomienė.

Rasa Baškienė, Renata Cytacka, Ieva Jagminienė, Sergej Ursul ir Agnė Zuokienė dirbs gyventojų slaugos ir globos reikalų komisijoje.

Gyvūnų globa ir apsauga sostinėje rūpinsis Sergej Dmitrijev, Violeta Podolskaitė, R. Poševeckaja ir Gediminas Jaunius.

Savivaldybėje dirbs ir peticijų komisija: R. Poševeckaja, R. Vaitekūnas, S. Dmitrijev, Renaldas Vaisbrodas, Nijolė Jagelavičienė ir Kamilė Šeraitė.

Vaiko gerovės plėtros reikalų komisijoje dirbs tarybos nariai Vilija Gucevičiūtė, L. Kazlavickas, Darius Radkevičius, E. Šiško ir Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.

Savivaldybės tarybos sprendimu gali būti sudaromos ir kitos nuolatinės (tos kadencijos laikotarpiui) bei laikinosios (atskiriems klausimams nagrinėti) komisijos.

Pagal Vietos savivaldos įstatymą, jeigu miesto Taryboje yra opozicija, Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkų kandidatūras iš šių komisijų narių teikia meras opozicijos siūlymu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų savivaldybės tarybos opozicijos narių. Etikos komisijoje ir Antikorupcijos komisijoje seniūnaičiai arba seniūnaičiai ir visuomenės atstovai turi sudaryti ne mažiau kaip 1/3 komisijos narių.

Komisijų atsakingųjų sekretorių pareigas atlieka savivaldybės administracijos direktoriaus paskirti valstybės tarnautojai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt