Vilniaus meras R. Šimašius investuotojams pristatė augančios sostinės planus

 

Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius investuotojams pristatė artimiausių ketverių metų svarbiausius  darbus mieste, investicijų pritraukimo programą bei pasidžiaugė Vilniaus laimėjimais. Susitikime dalyvavo „Investors‘ Forum“ nariai – nepriklausoma verslo asociacija, jungianti stambiausius ir aktyviausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką, vienijanti daugiau kaip 50 narių.
 
„Dar niekad neturėjau tokios patirties, kad tektų darbus perimti iš savęs. Tačiau džiaugiuosi, kad su nauja kadencija ir nauja komanda, esame užsibrėžę nuveikti daug. Visų pirma, sumažinti biurokratinę grandinę, kad sprendimai būtų greitesni, atsakomybė konkretesnė. Antra – pagerinti projektinio valdymo įgūdžius, įdiegti projektų valdymo kultūrą. O proveržių reikia daug kur – miesto judumo, švietimo, ūkio, sporto aplinkos, inovacijų srityse, ir daug kur kitur“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
 
Investuotojai aktyviai  domėjosi, kaip  Vilnius  pasirengęs priimti didžiuosius investuotojus, ar yra numatęs pramonės teritorijas, klausinėjo apie Bendrojo miesto plano sprendinius, kelių ir apšvietimo infrastruktūros atnaujinimą, kokius projektus meras laiko prioritetiniais ir koks bus jų įgyvendinimo eiliškumas, terminai, domėjosi savivaldybės skaidrumo politika. Aptarti ir didieji nauji statomi objektai – Nacionalinė koncertų salė, naujasis pėsčiųjų tiltas prie „Litexpo“, Stoties  rajono  gaivinimas ir plėtra.
 
Vilniaus meras išdėstė pagrindines koalicijoje susiderintas strategines kryptis artimiausiems ketveriems  metams, kuriomis skatins verslą, padės talentams iš kitų šalių sklandžiai įsikurti Vilniuje, gerins sostinės pasiekiamumą, skatinantį emigrantų sugrįžimą, plėtos pramonės inovacijų parką Vismaliukuose bei užtikrins pakankamo dydžio teritorijas gamybos įmonių statyboms plyname lauke.
 
Pasidžiaugta,  kad Vilnius yra lyderis dėl savo atvirųjų duomenų politikos – miesto savivaldybė suteikia laisvą prieigą prie finansinių, viešųjų pirkimų, nekilnojamojo turto, transporto ir kitų duomenų. Visuomenė gali bet kada sužinoti apie miesto planus, statybas, investicinius projektus, mokymo įstaigas ir t.t. Be to, technologijų kūrėjai yra skatinami padėti kurti dar išmanesnius sprendimus miestui, naudojantis savivaldybės API atvirųjų duomenų portalu su naujausiais duomenimis, istorija, programų kodais.
 
Savivaldybė ir jos įmonių grupė šiuo metu  pradeda dirbti pagal visiškai naują strategiją Vilnius 2IN, kurios efektyvumas bus matuojamas pagal tris pagrindinius rodiklius: laimės indeksą, kelionės laiko indeksą ir gyvenimo sostinėje trukmę. Šie rodikliai geriausiai atspindi miesto gyventojų gyvenimo kokybę ir tai, kaip sekasi spręsti dabarties problemas.Vilnius yra puiki žaidimų aikštelė naujoms idėjoms, iniciatyvoms,  technologijų kūrėjams ir inovatyviems verslams, tad jau gali dalintis gerąja praktika, priimant inovatyvius miesto valdymo sprendimus.  Rengiant naująją strategiją Vilnius 2IN buvo įvertinta, kad norima matyti tokį miestą ir tokią miesto bendruomenę, kuriai žinias kaupti ir jomis dalintis būtų paprasta, kurioje visi turėtų lygias galimybes naudotis paslaugomis ir informuoti apie tų paslaugų poreikį. Ateityje visus klausimus – nuo gatvių apšvietimo iki atžalų registracijos į mokyklas ar darželius, transporto srautų, apželdinimo ir sporto bei kultūros infrastruktūros prieinamumu – bus kviečiama spręsti skaitmeninėje erdvėje. Planuojama, kad realiu laiku bus galima stebėti darbų eigą, žinoti, kada situacija bus išspręsta.
 
Sostinės meras pasidžiaugė, kad „Financial Times“  ateities išmaniųjų vietovių reitinge „fDi Intelligence“ įvardijamas tarp penkių geriausių ateities išmaniųjų vietovių, vertinant strategiją pritraukti ir išlaikyti išmanius verslus. Antroje vietoje atsidūręs Vilnius šiame sąraše nusileido tik Dublino išmanaus verslo kvartalui Smart Docklands ir aplenkė Vokietijos miestą Hamburgą, Kolumbijos sostinę Bogotą bei Stratfordą Kanadoje.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt