Vilniaus miesto savivaldybės ir VGTU bendradarbiavimas strateginei miesto plėtrai

 

Gegužės 22 dieną Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius lankėsi Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Senamiesčio rūmuose ir susitiko su VGTU rektoriumi  Alfonsu Daniūnu, VGTU Kūrybinių industrijų ir Architektūros fakultetų atstovais.

Nuotr. Kastyčio Mačiūno.

Susitikimo metu Vilniaus meras padėkojo VGTU ir Architektūros fakulteto studentams bei dėstytojams, dalyvaujantiems miesto puoselėjime. Urbanistikos katedros studentams ir dėstytojams jis įteikė padėkas ir atminimo dovanas už tarptautinės kraštovaizdžio architektūros studentų vasaros mokyklos organizavimą ir dalyvavimą, indėlį rengiant Didžiosios Vilniaus sinagogos teritorijos sutvarkymo pasiūlymus bei Vilniaus kraštovaizdžio puoselėjimą.

VGTU rektorius A. Daniūnas sveikindamas merą atvykus į VGTU, pabrėžė bendradarbiavimo tarp miesto ir universitetų svarbą  ir būtinybę toliau puoselėti bei aktyvinti partnerystę įvairiose srityse. VGTU Kūrybinių industrijų ir Architektūros fakultetų studentai per įvairius studijų dalykus nuolat inicijuoja projektus, organizuoja parodas, dalyvauja miesto erdvių gražinime.  Vilniaus merui R. Šimašiui pristačius miesto plėtros planą ir pagrindinius miesto plėtros aspektus, aptartos tolimesnio bendradarbiavimo kryptys. Studentai, kaip idėjų kūrėjai ir nešėjai, gali ir turi dalyvauti miesto puoselėjime. Susitarta, kad Architektūros fakulteto organizuota studentų darbų paroda „Studentų darbai Vilniaus miestui“ bus organizuojama ir toliau buriant visus VGTU fakultetus kartu kurti Vilniaus miestui.

Vizito metu miesto meras R. Šimašius atsakė ir į VGTU studentų klausimus. Interviu galima peržiūrėti Kūrybinių industrijų televizijos Facebook puslapyje:  https://www.facebook.com/kitelevizija/videos/2281424565430741/