Į pasaulį – vaiko akimis

 

Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse  Vilniaus miesto savivaldybė sukvietė vilniečius ir su vaikais bei šeimomis dirbančius specialistus  į konferenciją  – „Pasaulis vaiko akimis”. Taip norėta atkreipti dėmesį į pasaulį, kuriame visi kartu mokosi draugauti, mylėti, suprasti, priimti ir švęsti gyvenimą.

„Tai,  ko mes išmokysime savo vaikus šiandien, nulems visą tolesnį jų gyvenimą. Kokį pasaulio vaizdą mes nupiešime, taip jie žiūrės į pasaulį ir užaugę. Viskas, ką mes darome, nulemia mūsų vaikų ateitį. Kurdami miestą ir planuodami plėtrą,  galvojame ne vien apie puikiai suprojektuotą fizinę miesto infrastruktūrą, bet pirmiausiai  – apie mažiausiųjų miesto gyventojų poreikių užtikrinimą. Svarbu atkreipti dėmesį į bendrojo ugdymo įstaigas, kuriose ugdomos kūrybingos, drąsios, atviros asmenybės“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Renginyje pranešimą skaitė ir kunigas Ričardas Doveika. Kunigas kalbėjo apie moters ir vyro tiesą vaiko akivaizdoje – laisvės dovaną tarp pareigos ir atsakomybės. Pasak R. Doveikos, „laisvas ir atsakingas žmogus turi būti drąsus. Ši drąsa padeda priimti motinystės ir tėvystės dovanas, pajausti meilę, pagarbą ir laimę. Juk žmogaus esminis pašaukimas žemėje – būti laimingu“.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie SADM atestuotas mokytojas Zigmas Giedrimas pakvietė pažvelgti į pasaulį globojamo ar įvaikinto vaiko akimis. Ilgametę patirtį turintis pranešėjas teigė, kad vaikai, išgyvenantys fundamentalią netektį, pasaulį dažnai regi su baimės jausmu, nepasitikėjimu suaugusiais ir nuolat kuriamomis išgyvenimo strategijomis. Džiugu, kad šeimos vis dažniau tampa šių vaikų globėjais, padedančiais jiems užaugti. Laimingi globojami ar įvaikinti vaikai dalinasi savo laime su suaugusiais, padeda suaugusiems pamatyti kur kas gražesnį ir įdomesnį pasaulį laimingomis akimis.

Lietuvos autizmo asociacijos Lietaus vaikai valdybos narė Barbora Suisse kalbėjo tema – „Autistiški vaikai: superherojai, kuriuos kartais sunku suprasti“. Ji dalijosi asmenine bei asociacijoje sukaupta patirtimi, nurodydami, kad autistai vaikai nesiskiria nuo bendraamžių, tačiau jie susiduria su kalbos, socialinio bendravimo, informacijos suvokimo bei sensoriniais iššūkiais. Tokie vaikai pasaulį mato kitaip, todėl ir tampa superherojais. Deja, mes ne visada gebame juos suprasti. Pranešėja ragino visuomenės narius mokytis pažinti bei priimti autistiškus vaikus.

Renginio moderatorė – Savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja Ilma Skuodienė renginio pabaigoje padėkojo pranešėjams bei visiems svečiams, dalyvavusiems konferencijoje „Pasaulis vaiko akimis“, linkėdama ne tik girdėti, bet ir išgirsti, ne tik mylėti, bet ir leistis būti mylimais. Taip pat pasistengti matyti pasaulį vaiko akimis: spalvotą, žaismingą, laisvą, kupiną atviros meilės.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt