Neįprastos lenktynės Vilniuje – ar įmanoma apkeliauti pasaulį be grynųjų pinigų?

 

Vilnius vienai dienai tapo neįprastų lenktynių stotele. Čia lankosi keturios socialinių tinklų žvaigždės iš Didžiosios Britanijos, kurios keliauja aplink pasaulį atsiskaitydamos tik viena mokėjimo priemone – grynaisiais, kortele, kriptovaliuta ar mobiliuoju. Vilnius yra vienas iš trijų miestų pasaulyje, į kuriuos privalomai turi atvykti šie dvi savaites trunkančių lenktynių „Payment Race“ dalyviai. Be Lietuvos sostinės jie taip pat privalėjo aplankyti Šiaurės Airiją ir Honkongą.

Lenktynių dalyviai – dvi tarp startuolių populiarios nuomonės lyderės Sophie Theen ir Valentina Kristensen bei britų socialinės medijos žvaigždės Max Fosh ir Alex Hobern. Pagrindinis šių lenktynių tikslas – per dvi savaites iš Londono per kitą Žemės rutulio pusę nusigauti iki Amsterdamo, kur vyks viena didžiausių finansinių technologijų konferencijų „Money 2020“. Lenktynės yra pramoginė šios konferencijos dalis, skirta atskleisti, kaip veikia finansinės technologijos, todėl jų dalyviai, naudodami tik vieną mokėjimo priemonę, turi pasirūpinti visomis kelionės išlaidomis – bilietais, viešbučiais, maistu ir t.t.

Keliaudami lenktynininkai renka taškus už įvairius iššūkius – pavyzdžiui, turi apkeliauti kuo daugiau šalių, panaudoti kuo daugiau transporto priemonių. „Money 2020“ metu didžiojoje scenoje vyks lenktynių nugalėtojų apdovanojimai.

Dalyviai nėra vieniši šiose lenktynėse – jie gali naudotis įvairių patarėjų ir visų lenktynių sekėjų patarimais bei pagalba. Lenktynes galima sekti socialiniuose tinkluose naudojant grotažymes #Paymentsrace, #Money2020eu, #RTWrace.

 

Nuotr. Sauliaus Žiūros

„Payment Race“ lenktynes į Vilnių pakvietė ir jų dalyviams čia orientuotis ir kuo geriau pažinti miesto, kaip finansinių technologijų centro privalumus, padeda  agentūros „Go Vilnius“ ir „Investuok Lietuvoje“.

Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė sako, kad trys pasaulio vietos, kur turės atvykti lenktynių dalyviai, pasirinktos ne atsitiktinai, o pagal savo svarbą finansinių technologijų srityje. „Tai, kad lenktynės sustos ir Vilniuje ir čia bus išbandoma mokėjimų infrastruktūra, yra nemažas įvertinimas mūsų miestui kaip „fintech“ centrui. Tai rodo, kad šioje srityje esame vis labiau žinomi, o šios lenktynės dar labiau prisidės prie žinomumo didinimo“, – teigia I. Romanovskienė.

Lenktynių dalyviai, viešėdami Vilniuje, kalbins Vilniuje įsikūrusias finansinių technologijų įmones, vėliau šie interviu bus rodomi vieno svarbiausių „fintech“ leidinių „Fintech Finance“ „YouTube“ kanale ir pristatomi didžiulėje „Money 2020“ konferencijoje bei kituose kanaluose.

Sophie Theen, kuri visų lenktynių metu atsiskaito mokėjimų kortele, yra startuolių bendruomenės mentorė ir karjeros koučerė iš Londono. Valentina Kristensen, kelionėje naudojanti grynuosius pinigus, yra Didžiosios Britanijos banko „OakNorth“, skatinančio įmonių augimą, Plėtros ir komunikacijos direktorė.

Mobiliaisiais mokėjimais kelionėje besikliaunantis Max Fosh yra britų socialinės medijos žvaigždė, filmuojantis įrašus „YouTube“ kanalui „StreetSmart“. Kita britų socialinės medijos žvaigždė Alex Hobern, išpopuliarėjęs televiziniame realybės šou, gali tapti pirmuoju žmogumi apkeliavusiu aplink pasaulį atsiskaitant tik kriptovaliutomis.

„Money 2020“ yra vienas didžiausių finansinių technologijų renginių Europoje. Birželio 3–5 dienomis Amsterdame vyksiančiame renginyje dalyvaus skirtingų finansinių technologijų sričių įmonės, reguliuotojai, potencialūs investuotojai.