Sostinės stende LOGIN festivalyje – unikalus projektas nuotaikai matuoti

 

Dvi dienas vykusiame tarptautiniame inovacijų festivalyje LOGIN buvo pristatomas unikalus Vilniaus savivaldybės ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto  (VGTU) drauge įgyvendinamo projekto ROCK stendas „Išmatuok savo nuotaiką“ –  vilniečiai bei miesto svečiai matavosi savo laimės išraišką.

Visi užsukę išsimatuoti savo nuotaikos taip pat turėjo galimybę sužinoti, kokia nuotaika sostinėje vyrauja realiuoju  laiku.  Šešiuose  sostinės taškuose jutikliais ir specialiomis lempomis fiksuojamos stipriausios praeivių emocijos buvo atvaizduojamos  festivalio LOGIN stende kas tris sekundes.

Projekto įgyvendintojai tiki, kad naudojant neuroanalitikos sistemos sensorius sukaupta nuasmeninta informacija ateityje galėtų praversti ne tik miesto planavimo specialistams, ja galėtų pasinaudoti  kuriantys individualizuotas paslaugas verslo atstovai,  pvz. kaip sužadinti tam tikras senamiesčio vietas ar kokioms žmonių grupėms ir kokiu metu geriausia  siūlyti vienas ar kitas paslaugas.

VGTU kartu su Vilniaus savivaldybe sukurta neuroanalitikos sistema skirta  duomenims kaupti ir analizuoti gyventojų emocijas viešosiose erdvėse įtraukiant papildomus duomenis ir informacijos sluoksnių derinius, iš kurių vėliau bus kuriami emociniai ir fiziologiniai bei taršos viešųjų erdvių žemėlapiai bei teikiamos personalizuotos rekomendacijos.

Vilniečių laimės indeksą realiuoju laiku galima išvysti:  https://api.vilnius.lt/happiness-index