Kultūros naktį – patogios kelionės viešuoju transportu ir dažnesni naktiniai autobusai

 

Birželio 14–15 d. Vilniuje jau 13-ąjį kartą vyks vienos nakties festivalis „Kultūros naktis“. Jo metu sostinės gyventojai ir svečiai į miesto centrą kviečiami patogiai atvykti, o vėliau namo grįžti viešuoju transportu bei pasinerti į Vilniaus aikštes, gatves, parkus ir netikėčiausias erdves užpildžiusius įvairiausių meno rūšių projektus.

„Kultūros naktį automobilius kviečiame palikti namuose ir į miesto centrą patogiai atvažiuoti viešuoju transportu – iki Arkikatedros stotelės keleiviai gali atvykti 10, 11, 33 ir 89 maršrutų autobusais, iki Karaliaus Mindaugo tilto stotelės – 6G maršruto autobusais bei 2, 3, 4, 17 ir 20 maršrutų troleibusais, o  iki Vinco Kudirkos aikštės stotelės – 1G, 11, 53 ir 88 maršrutų autobusais bei 2, 3, 6, 12, 14 ir 20 maršrutų troleibusais. Visų šių maršrutų autobusai ir troleibusai važiuos pagal įprastinius savo grafikus, kuriuos pasitikrinti visuomet galima www.stops.lt. O norint atvykti vėliau ar kad po renginių netektų sukti galvos, kaip grįžti  namo, visi naktiniai autobusai kursuos dažniau. Taip pat skatiname po miestą tąnakt keliauti ir dviračiais, paspirtukais ar savomis kojomis – tikimės, kad žmonės miesto renginių metu, o vėliau ir kasdienybėje vis dažniau išbandys darnaus judumo būdus“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Kultūros naktį metu naktiniai autobusai sostinėje važiuos dažniau, todėl keisis visų naktinių autobusų maršrutų tvarkaraščiai, kurie nuo birželio 11 d. skelbiami internetiniame tinklalapyje www.vilniustransport.lt.

Be to, atsižvelgiant į ankstesniais metais po „Kultūros nakties“ renginių viešuoju transportu keliavusių keleivių srautus, dalyje sostinės viešojo transporto stotelių naktiniai autobusai stovės ilgiau. Taip siekiama užtikrinti patogesnį keleivių aptarnavimą įsigyjant kelionės bilietus. Naktiniai autobusai ilgiau stovės šiose stotelėse:

  • Karaliaus Mindaugo tiltas: 101N, 105N.
  • Vinco Kudirkos aikštė: 101N, 103N, 104N..
  • Centro poliklinika: 101N, 103N, 104N.
  • Žaliasis tiltas: 103N, 104N.
  • Europos aikštė: 105N.
  • Trakų (centro kryptimi): 101N; 103N; 104N.
  • Operos ir baleto teatras: 102N.
  • Arkikatedra: 102N.
  • Bernardinų sodas: 102N.
  • Juozo Tumo-Vaižganto: 102N.

Primenama, kad naktiniuose autobusuose galioja tik iš vairuotojo įsigyti kelionės bilietai.

Informacija apie viešojo transporto darbą ir pakeitimus pateikiama interneto tinklalapyje www.vilniustransport.lt, socialiniame tinklalapyje www.facebook.com/susisiekimo.paslaugos, mobiliaisiais telefonais (m.stops.lt) bei darbo valandomis teikiama telefonu (8 5) 210 7050.

Eismo ribojimai

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad dėl pasiruošimo darbų organizuojamo festivalio „Kultūros naktis“ birželio 14 ir 21 d. 1–6 val. bus draudžiamas transporto eismas ir draudžiama statyti transporto priemones Stiklių gatvės dalyje nuo Didžiosios iki Gaono gatvės.

Eismo dalyviai prašomi būti atidūs, laikytis kelių eismo taisyklių ir eismo reguliuotojų nurodymų.