Tvariam vandens tiekimui užtikrinti Kalnėnuose įrengtas naujas artezinis gręžinys ir rezervuaras

 

Alinant karščiams ir gyventojams susiduriant su vandens slėgio svyravimais, „Vilniaus vandenys“ ėmėsi ilgalaikių bei tvarių vandens tiekimo užtikrinimo būdų sostinės Kalnėnų gyvenamajame rajone, kur pastarąją savaitę vandens vartojimas išaugo triskart. Siekdami užtikrinti nepertraukiamą geriamojo vandens tiekimą rajono gyventojams, „Vilniaus vandenys“ šiandien prie vandentiekio sistemos pajungė dar vieną artezinį vandens gręžinį ir geriamojo vandens rezervuarą.

Kalnėnuose baigiamas vykdyti iš dalies Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas projektas, pagal kurį prie vandens tiekimo sistemos prijungtas dar vienas 212 m gylio artezinis vandens gręžinys ir naujas 500 kubinių metrų talpos geriamojo vandens rezervuaras. Iki rekonstrukcijos 59 arų sklype veikė du arteziniai vandens gręžiniai, žemių pylime buvo įrengti du 100 kubinių metrų talpos vandens rezervuarai.

Po šio darbų etapo Kalnėnų gyventojams vanduo bus tiekiamas iš trijų gręžinių ir laikinai saugomas naujajame 500 kubinių metrų talpos rezervuare. Visiškai užbaigus rekonstrukciją, maždaug po mėnesio, vanduo bus saugomas 700 kubinių metrų talpos rezervuaruose.

Valdas Benkunskas, Vilniaus miesto mero pavaduotojas:

„Geriamojo vandens vartojimas Vilniuje šiomis dienomis išaugęs vidutiniškai 25 proc., o Kalnėnuose – net 3 kartus. Akivaizdu, kad nauji vandens tiekimo pajėgumai ne tik sumažina vandens tiekimo pertrūkių riziką, bet ir išplečia galimybes tolimesnei plėtrai. Taip pat džiaugiuosi, kad pavyko paankstinti šiuos darbus ir išspręsti vandens tiekimo sutrikimus nelaukiant vasaros pabaigos, kaip buvo numatyta projekto plane.“

Naujojo rezervuaro prijungimo darbai vyko šiąnakt, o visas Kalnėnų vandenvietės rekonstrukcijos projektas bus visiškai užbaigtas rugpjūtį, kai vandenvietėje bus įrengti ir vandens gerinimo įrenginiai, kuriuose šalinama geležis ir manganas. Įgyvendinus šį rekonstrukcijos projektą, Kalnėnų gyventojai gaus aukščiausios kokybės geriamąjį vandenį, kuris turėtų visiškai tenkinti jų vartojimo poreikius.

„Vilniaus vandenų“ duomenimis, jei paprastai per parą Vilniaus mieste suvartojama apie 90 tūkstančių  kubinių metrų vandens, tai šiomis dienomis geriamojo vandens suvartojimas sostinėje išaugo iki 112  tūkstančių kubinių metrų per parą. Sostinės Kalnėnų rajone vandens suvartojimas išaugęs 3 kartus – nuo 300 iki 900 kubinių metrų per parą.