Vilniečiai kviečia turistus išgerti puodelį kavos: pirmasis prie iniciatyvos prisijungė meras Remigijus Šimašius

 

Įsisiūbavus turistiniam sezonui sostinės centre ir Senamiestyje pradeda budėti Vilniaus turizmo savanoriai, pasiruošę atsakyti į visus turistų klausimus. Šiemet programoje dalyvauja ne tik raudonomis liemenėmis vilkintys „Vilniaus ekspertai“ – prisijungė ir vilniečiai, norintys artimiau susipažinti su turistais, savaitgaliais su jais išgerti kavos ir parodyti savo Vilnių. Turistai jau kviečiami registruotis į šiuos susitikimus, pasaulyje žinomus „Meet a Local“ (liet. „Susipažink su vietiniu“) pavadinimu.

Pirmasis Vilniaus turizmo savanoris, šią savaitę prie kavos puodelio susitikęs su turistėmis iš Jungtinės Karalystės, buvo miesto meras Remigijus Šimašius. Susipažinęs su sostinėje viešinčiomis britėmis Caroline ir Liz, Vilniaus meras jas pavedžiojo po Senamiestį ir rekomendavo juo neapsiriboti, taip pat aplankyti ne tokias populiarias, bet ne mažiau įdomias miesto vietas: atgimstantį Stoties rajoną bei Naujamiestį su gatvės meno galerija po atviru dangumi „Open Gallery“.

Nuotr. Sauliaus Žiūros.

Prisijungdamas prie programos meras kviečia ir kitus vilniečius būti atvirais ir svetingais miesto šeimininkais bei nepraleisti galimybių bendrauti su mieste apsilankančiais užsieniečiais: „Mes, vilniečiai, esame patys geriausi savo miesto žinovai, tad didžiausia dovana turistui – prakalbinti vietinius žmones, iš jų sužinoti įdomias istorijas. Keliautojai miestą mato kitomis akimis, todėl man įdomu išgirsti įspūdžius žmonių, apkeliavusių daug pasaulio miestų, bet pirmą kartą užsukusių į Vilnių.“

Savaitgaliais vykstanti iniciatyva „Meet a Local“ visą vasarą kvies turistus registruotis į susitikimą su vilniečiais, kurie skatinami pasakoti ne tik apie miestą, bet ir apie savo kasdienį gyvenimą Lietuvos sostinėje.  Šie susitikimai nieko nekainuoja. Savanoriai gali patys rinktis, kokį miestą parodys svečiams, o puodeliu kavos visi programos dalyviai bus pavaišinti. Programoje dalyvauti užsiregistravo įvairaus amžiaus ir profesijų žmonės, todėl ši iniciatyva gali būti puiki naujos draugystės pradžia.

„Asmeniniai susitikimai su vietos gyventojais – populiarus būdas pažinti miestą keliaujant. Iniciatyva „Meet a Local“ padės keliautojams atrasti mažiau turistinį maršrutą – vilniečiai aprodys savo mėgstamas vietas, kurių nerasi kelionių giduose. Džiaugiamės, kad miestiečiai aktyvūs ir mielai sutinka savanoriauti bei skirti savo laiko prisidėti prie svetingesnio miesto kūrimo,“ – sakė Inga Romanovskienė, programą kuruojančios turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė.

Vilniaus turizmo savanorių programa vyks visą vasarą. Raudona apranga vilkintys „Vilniaus ekspertai“ rūpinsis turistais Vilniaus centre ir Senamiestyje, o „Meet a Local“ savanoriai lauks turistų savaitgaliais prie kavos puodelio. Nors pirmieji savanoriai jau pradeda budėti mieste, susidomėję gali registruotis ir prisijungti prie programos visą vasarą.

Projekte dalyvaujantiems savanoriams už svetingumą dėkoja ne tik „Go Vilnius“, bet ir partneriai MO muziejus, „Loftas“, „Caffeine“, „Vilniaus Gondola“, „Iliuzijų muziejus“, „Kartlandas“, „Valandėlė“, „Senamiesčio gidas“, „FeelZcity“, „Zoopark“ ir kiti.