Vilniaus verslo klimatas – geriausias regione

Tarptautinio naujienų ir analizės centro „Emerging Europe“ atlikto draugiškumo verslui tyrimo duomenimis, Vilniaus verslo klimatas įvardijamas geriausiu Centrinės ir Rytų Europos regione. Vilnius taip pat patenka į geriausio miesto prekės ženklo,  gyvenimo kokybės ir institucinės paramos verslui kategorijų dešimtukus.

Pirmą kartą atliktame draugiškumo verslui tyrime iš viso vertinti 75 miestai iš Centrinės ir Rytų Europos, kurie turi daugiau nei 200 tūkst. gyventojų. Miestus pagal įvairius verslui aktualius kriterijus vertino 25 tiesioginių užsienio investicijų ekspertai ir konsultantai.

Vilnius įsitvirtino pirmojoje vietoje vertinant miestų verslo klimatą, aplenkdamas Vengrijos sostinę Budapeštą,  Slovėnijos sostinę Liublianą, Poznanę, Lodzę ir Liubliną Lenkijoje.

„Geras miestas yra tas, kuriame lengva gyventi jo gyventojams, ir lengva kurti verslus investuojantiems šiame mieste. Šios apklausos rezultatai ir toks Vilniaus pasiekimas – milžiniškas visų kasdien dėl to dirbančių,  bei, svarbiausia, viso Vilniuje pasiryžusio investuoti verslo įvertinimas“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Vertinant geriausius miestų prekės ženklus, Vilnius atsidūrė trečiojoje vietoje, nusileisdamas tik Varšuvai ir Krokuvai bei aplenkdamas tokius miestus kaip Praha, Budapeštas ar Gdanskas. Ketvirtąja vieta Lietuvos sostinė įvertinta gyvenimo kokybės kategorijoje, šiuo aspektu ji aplenkė Taliną ir Varšuvą. Vilnius taip pat paminėtas institucinės pagalbos verslui dešimtuke – čia miestas užėmė šeštąją vietą.

„Geras verslo klimatas susideda iš daugybės elementų – sąlygų verslui kurtis ir augti, institucijų pagalbos verslo integracijai, mieste esančių talentų. Džiugu, kad tyrime dalyvavę ekspertai įvertino Vilniaus pasiekimus visose šiose srityse“, – sako Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

„Emerging Europe“ yra Londone įsikūręs analizės ir naujienų centras, kurio specializacija – Centrinės ir Rytų Europos regiono ekonominė ir socialinė pažanga.

Erika Brazaitytė

Viešųjų ryšių projektų vadovė

Go Vilnius | Oficiali miesto

turizmo ir verslo plėtros agentūra
Gynėjų g. 14, LT-01109 Vilnius
+370 686 57540

Erika.Brazaityte@vilnius.lt
www.govilnius.lt