Savanorių prospekte atidaryta „Statyk ir važiuok“ aikštelė  

Šiandien Vilniuje, šalia Savanorių pr. 124, pradėjo veikti nauja „Statyk ir važiuok“ aikštelė. Tai jau ketvirtoji tokia aikštelė sostinėje, kurioje vairuotojai kviečiami palikti savo automobilius ir kelionę į miesto centrą bei jo prieigas tęsti viešuoju transportu, taip prisidėdami prie darnaus judumo sklaidos, spūsčių ir užterštumo mažinimo. Taip pat visose „Statyk ir važiuok“ aikštelėse šią savaitę startuos automobilių dalijimosi paslauga.

„Po aikštelių atidarymo 2017 m. iki metų pabaigos vairuotojai jomis naudojosi 1 751 kartą, o 2018 m. visose trijose „Statyk ir važiuok“ aikštelėse jau fiksavome 16,5 tūkst. apsilankymų. Per 2019 m. sausio–gegužės mėn. aikštelėse vairuotojai automobilius parkavo daugiau kaip 9 000 tūkst. kartų, tad matome, jog paslaugos populiarumas, nors ir lėčiau nei norėtųsi, tačiau auga. Skaičiuojame, jog Savanorių prospektu tarp Vilkpėdės ir Naujosios Riovonių gatvių per parą darbo dienomis važiuoja 56,4 tūkst., o savaitgaliais – 30,2 tūkst. transporto priemonių. Dėl didelio automobilių srauto Savanorių prospektas ir parinktas kaip tinkama vieta dar vienai „Statyk ir važiuok“ aikštelei – automobilius čia bus patogu palikti iš Kauno ar jo prieigų, taip pat iš Elektrėnų, Vievio, Grigiškių, Trakų, Lentvario važiuojantiems vairuotojams“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Palikus automobilį naujoje, beveik 100 stovėjimo vietų talpinančioje „Statyk ir važiuok“ aikštelėje Savanorių pr. ir įsigijus 50 euro centų kainuojantį dienos bilietą, į miestą iš visiškai šalia aikštelės esančios stotelės Riovonys bus galima vykti šešių maršrutų troleibusais – 4-uoju, 6-uoju, 12-uoju, 13-uoju, 15-uoju, 18-uoju –  ir 24-ojo maršruto autobusais. Jais keleiviai tiesiogiai pasieks Konstitucijos pr. prieigas, Centrą, Šeškinės, Fabijoniškių, Antakalnio, Naujamiesčio, Šnipiškių, Žirmūnų, Lazdynų, Karoliniškių, Justiniškių, Pašilaičių bei Stoties mikrorajonus. Iš stotelės Riovonys į miesto centrą bei stotelę Žaliasis tiltas keleiviai galės atvykti 6-ojo ir 12-ojo maršrutų troleibusais, kurių kursavimo intervalas piko metu siekia 3–8 min., o ne piko metu 4–10 min. Iki Lukiškių aikštės keleiviai atvyks 4-ojo maršruto troleibusais, kurie piko metu kursuoja kas 5–7 min., o ne piko metu kas 8–11 min. 24-ojo maršruto autobusais per maždaug 11 min. patogu pasiekti T. Narbuto g. bei Konstitucijos pr. prieigas.

M. Gusarovienė priduria, jog atlikus tyrimą paaiškėjo, kad didesnė vairuotojų dalis ne tik palieka automobilius „Statyk ir važiuok“ aikštelėse, tačiau ir persėda į viešąjį transportą, taip visiškai išpildydami tokios aikštelės naudojimo logiką. Šiuo metu atvykę į Ukmergės g. esančią aikštelę iš automobilio į viešąjį transportą persėda maždaug 96 proc. vairuotojų, iš Sėlių g. – 41 procentas.

Siekiant paskatinti vairuotojus judėjimui mieste vis dažniau rinktis asmeniniams automobiliams alternatyvius keliavimo būdus, kas šiuo metu vyksta ir daugelyje kitų užsienio šalių sostinių, „Statyk ir važiuok“ aikštelėse šią savaitę startuos ir automobilių dalijimosi paslauga. Nuo šiol visose keturiose aikštelėse bus galima palikti ir „CityBee“ automobilius bei kelionę tęsti viešuoju transportu.

Primenama, kad „Statyk ir važiuok“ dienos bilieto kaina yra 50 euro centų, į kurią įeina automobilio parkavimas aikštelėje ir kelionės viešuoju transportu visą dieną. „Statyk ir važiuok“ bilietai parduodami aikštelėse kiekvieną dieną nuo 5 iki 23 val., taip pat jų galima bet kuriuo metu greitai ir patogiai įsigyti naudojantis mobiliąja programėle m.Ticket.

Šiuo metu Vilniuje veikia keturios „Statyk ir važiuok“ aikštelės: Ukmergės g. 246 (šalia PC „Senukai“), Sėlių g. 62 (Žvėryne) ir V. Gerulaičio g. 1 (priešais verslo centrą „Technopolis“), kurios įrengtos 2017 m. vasarą, bei naujoji šalia Savanorių pr. 124 atidaryta aikštelė.

Daugiau informacijos apie visas keturias Vilniuje esančias aikšteles: http://vilniustransport.lt/statykirvaziuok