Liublino unijos 450 metų jubiliejaus proga – nemokamas dvišalio Lietuvos–Lenkijos jaunimo orkestro koncertas

 

Lietuva ir Lenkija šiemet mini Liublino unijos 450 metų jubiliejų. Šia unikalia proga Lietuvos ir Lenkijos jaunieji muzikantai susibūrė į dvišalį orkestrą – šį šeštadienį Vilniaus Rotušėje nuo 19 val. koncertuos talentingiausi abiejų šalių jaunieji stygininkai. Nemokamame koncerte skambės Lietuvai ir Lenkijai atstovaujančių kompozitorių M. K. Čiurlionio, W. Kilaro, M. Goreckio, G. Gelgoto kūriniai.

Viena iš projekto staigmenų – solo partijas koncerte atliksiančios tarptautinių konkursų laureatės smuikininkės Olga Vinkovska (Winkowska) iš Lenkijos ir vilnietė Dalia Simaška. Virtuoziškumu bei muzikine išraiška pasižyminčios muzikantės groja garsiose Europos koncertų salėse, bendradarbiauja su klasikinės muzikos žvaigždėmis.

Jungtinis Lietuvos ir Lenkijos jaunimo orkestras išskirtinę programą atliks ne tik birželio 29 d. Vilniaus Rotušėje, bet ir liepos 1 d. prestižinėje Liublino Filharmonijoje. Koncertams diriguos publikai jau puikiai pažįstamas Naujų idėjų kamerinio orkestro  (NIKO) meno vadovas, kompozitorius Gediminas Gelgotas.

2015 m. Gedimino Gelgoto ir NIKO iniciatyva buvo suburtas tarptautinis jaunimo orkestras. Tapęs kasmetine tradicija, orkestras sulaukė platesnio Europos profesionalių jaunųjų muzikų dėmesio, sutekldamas jaunus Europos atlikėjus. Šiais metais orkestras savo koncertine programa ketina pabrėžti dvišalių Lietuvos ir Lenkijos kultūrinių ir diplomatinių santykių svarbą Europoje, bei paminėti svarbią istorinę datą – Liublino unijos pasirašymo 450 metų sukaktį.

Muzikantams diriguos žinomas jaunosios kartos Baltijos šalių kompozitorius bei NIKO įkūrėjas, meno vadovas, dirigentas Gediminas Gelgotas. Orkestro branduolį sudaro NIKO artistai – muzikantų grupė, Europoje garsėjanti konceptualiais, originaliais ir netradiciniais pasirodymais.

G. Gelgoto naujausių kūrinių premjeros vyksta pagrindinėse Europos koncertų salėse ir prestižiniuose festivaliuose. 2015 m. menininkas buvo pažymėtas Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo apdovanojimu už miesto vardo garsinimą.

Renginio organizatoriai ir partneriai: NIKO, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos Kultūros taryba ir Vilniaus rotušė.

Koncertinės programos trukmė – 1 val. 15 min.

Renginys Facebook: https://www.facebook.com/events/2352616154815026/