Sostinės „Laisvės karalystėje“ švies vilniečių emocijosVis naujas formas įgaunantis ir ROCK projekto dalyvių bei vilniečių dėmesio sulaukęs Vilniaus miesto savivaldybės ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) įgyvendinamas projektas, liepos 6 d. šventėje „Laisvės karalystė“ kvies vilniečius ir miesto svečius savo emocijomis spalvinti Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) langus bei kelti iki 100-uko vilniečių laimės indeksą! Netrukus, analogiški emocijas bei fiziologinę būklę matuojantys jutikliai bus įrengti ir kituose Europos miestuose.

Lietuvos savivaldybių inovatyvių sprendimų lyderė sostinės savivaldybė, toliau vysto vieną unikaliausių savo ir VGTU projektų, kuris pirmą kartą nustebino vilniečius per Vilniaus šviesų festivalį sausį, o šį šeštadienį kvies visus savo nuotaiką ir emocijas pasimatuoti prie specialaus šventinio stendo ir jomis nuspalvinti LMTA pastato langus.

„Džiaugiamės kiekviena galimybe parodyti vilniečiams, kokių nuotaikų ir spalvų mieste gyvename. Taip pat svarbu, kad mūsų įgyvendinamas projektas įgauna vis daugiau panaudojimo ir galimybių krypčių, o mūsų sukurtus produktus perima kitos šalys“, – projekto eiga džiaugiasi mero patarėja Dalia Bardauskienė.

Vilniaus ROCK projekto darbo grupės sukurta neuroanalitinė sistema bei spalvų stendas yra pastebėti ir kitų šioje programoje dalyvaujančių šalių – dar šią vasarą analogiškas stendas bus įrengtas Bolonijos (Italija) Mambo, o vėliau ir kituose šio miesto muziejuose.  Įsirengti jutiklius, kurie matuoja nuasmenintas emocijas ir fiziologinę būseną, planuoja Lisabonos (Portugalija) atstovai – dar šiais metais bus sumontuotas pirmasis jutiklis Marvilos bibliotekoje, kur matuos ten ateinančių vietinių ir turistų emocijas prieš ir po apsilankymo.

Nuotr. Sauliaus Žiūros.

Visi užsukę šį šeštadienį į Lukiškių aikštę, galės išsimatuoti savo nuotaiką bei turės galimybę sužinoti, kokia nuotaika sostinėje vyrauja realiu laiku.  Šešiuose sostinės taškuose jutikliais ir specialiomis lempomis fiksuojamos stipriausios praeivių emocijos bus atvaizduojamos  šventės stende kas tris sekundes, o kai jame nestovės žmogus, stendas rodys vilniečių laimės indeksą.

Projekto įgyvendintojai tiki, kad naudojant neuroanalitikos sistemos jutikliais sukaupta nuasmeninta informacija ateityje galėtų praversti ne tik miesto planavimo specialistams, ja galėtų pasinaudoti  kuriantys individualizuotas paslaugas verslo atstovai,  pvz. kaip sužadinti tam tikras senamiesčio vietas ar kokioms žmonių grupėms ir kokiu metu geriausia  siūlyti vienas ar kitas paslaugas.

VGTU kartu su Vilniaus savivaldybe sukurta neuroanalitikos sistema skirta  duomenims kaupti ir analizuoti gyventojų emocijas viešosiose erdvėse įtraukiant papildomus duomenis ir informacijos sluoksnių derinius, iš kurių vėliau bus kuriami emociniai ir fiziologiniai bei taršos viešųjų erdvių žemėlapiai bei teikiamos personalizuotos rekomendacijos.