Vilniaus patirtis sudomino Albanijos miestus – dvi dienas sėmėsi patirties

 

Liepos 16-17 dienomis Vilniaus miesto savivaldybės Horizon 2020 programos ROCK projekto komandos atstovai dalinosi gerąja praktika su svečiais iš Albanijos miestų. Vizito metu Albanijos atstovams buvo pristatyti inovatyviausi sostinės projektai, miesto planavimo principai, ateities planai.  Svečiai lankėsi  Senamiesčio atnaujinimo agentūroje, buvo supažindinti su veikiančia Dailiųjų amatų programa, savivaldybės įmonėje „Go Vilnius“ sužinojo,  kaip Vilniaus miestas skatina turizmą, pritraukia užsienio investicijas, kuria miesto žinklodarą, taip pat jie apsilankė ir startuolių parke „Vilnius Tech park“.

Dvi dienas 10 įvairių sričių specialistų iš Albanijos miestų  domėjosi Vilniaus miesto patirtimi įvairiose srityse, tačiau labiausiai svečius domino miesto planavimo principai ir taisyklės, vykdomų projektų valdymas, senamiesčio pastatų įveiklinimas, turizmo skatinimas bei inovacijų vaidmuo gerinant paslaugų bei miestiečių gyvenimo kokybę.

Nuotr. Kastyčio Mačiūno

„Mes siekiame, kad mūsų kuriamos technologijos taptų neatsiejama gyvenimo dalimi, kurios padeda ir palengvina kasdieninį gyvenimą, o ne tampa sudėtingu įrankiu. Dar vienas svarbus siekis, jog inovatyvūs sprendimai būtų pritaikomi ir tarnautų čia ir dabar, o ne kada nors ar būtų praeities dalis. Neabejoju, kad Horizon 2020 projekto ROCK  rėmuose vykdomi tyrimai padės mums nukreipti miesto planavimą į gerąją pusę“, – sakė Vilniaus miesto mero patarėja Dalia Bardauskienė, pristatydama vieną įdomiausių sostinės projektų.

Lankydamiesi „Go Vilnius“, „Vilnius Tech park“, Senamiesčio atnaujinimo agentūroje Albanijos atstovai itin stebėjosi, kaip Vilnius toli pažengęs inovacijų diegimo srityje, kiek daug investuoja į aplinkos gražinimą, senamiesčio pritaikymą miestiečių poreikiams, viešųjų erdvių rengimą, paslaugų spektrą turistams ir vietos gyventojams.

Anot  Albanijos-Amerikos vystymo fondo vadovų, Vilnius yra labai žalias, švarus, gyvas ir iniciatyvus miestas, kuriame žmonės nevengia šypsotis, dalintis ne tik gerąja praktika, bet ir gera nuotaika. Didžiulis jų noras mokytis iš Vilniaus miesto savivaldybėje organizuojamų projektų, planuoti senamiesčio pastatų įeiklinimą, kuriant juose tech parkus, miesto laboratorijas, galerijas, tavrkant viešąsias erdves ir pan.

Sostinės projektus svečiams pristatė:

Mero patarėja ir ROCK projekto vadovė Dalia Bardauskienė

Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis

Miesto plėtros departamento vyresnioji patarėja Rūta Matonienė

E- departamento patarėjas Dalius Kazlauskas