Vilniaus savivaldybė pirmoji iš Lietuvos savivaldos prisijungė prie Įvairovės chartijos

Sostinės savivaldybė pirmoji iš Lietuvos savivaldybių prisijungė prie Lietuvos Įvairovės chartijos – įsipareigojo užtikrinti lygias galimybes darbo vietoje nepriklausomai nuo asmens amžiaus, lyties, negalios, rasės, etninės kilmės ar tautybės, seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės bei religinių įsitikinimų. Savivaldybė kurs tokią darbo aplinką, kurioje bus atspindėta visuomenės įvairovė, kiekvienas darbuotojas galės jaustis oriai ir būti vertinamas bei gerbiamas, pripažinti ir vertinti darbuotojų skirtumus ir ypatybes. Personalo valdymo srityje daugiausiai dėmesio bus skiriama užtikrinti lygias galimybes darbo vietoje, sustiprinti įvairovės valdymą ir kurti draugišką bei įtraukią darbo aplinką. Chartiją savivaldybėje pasirašė Administracijos direktorius Povilas Poderskis.

„Vilniaus miestas ir jo teikiamos galimybės turi būti atviros visiems, todėl prisijungdami prie Įvairovės chartijos įsipareigojame skatinti savivaldybės įmonės grupę, kurios bendras darbuotojų skaičius apie 30 000, prisidėti prie šios iniciatyvos. Saugi darbo aplinka leidžia darbuotojams produktyviau dirbti, užtikrina geresnį darbo laiko paskirstymą ir gyventojams teikiamų paslaugų kokybę. Šis sprendimas yra svarbus ne tik Savivaldybės darbuotojams, bet ir mūsų klientams – miestiečiams“, – teigia P. Poderskis.

Nuotr. Kastyčio Mačiūno.

Prisijungdama prie Įvairovės chartijos sostinės savivaldybė atsidūrė tarp tokių įmonių kaip „Swedbank“, „Rimi Lietuva“, „Telia Lietuva“, „Lietuvos tarptautiniai oro uostai“, „Western Union Processing Lithuania“ ir kt.

„Džiaugiuosi, kad Vilniaus miesto savivaldybė ir toliau demonstruoja lyderystę įvairovės ir lygių galimybių srityje. Tik sukūrę šiais principais paremtą darbo kultūrą savivaldybės administracijoje, galėsime užtikrinti, kad visi Vilnius miesto gyventojai savivaldybės paslaugomis galėtų naudotis be jokios diskriminacijos. Esu tikras, kad prie šio tikslo prisidės ne tik savivaldybės darbuotojai, bet ir politikai“, – iniciatyvos nauda neabejoja ir žmogaus teisių aktyvistas, Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narys Tomas Vytautas Raskevičius.


Įvairovės chartijos steigėjai Lietuvoje – „Diversity Development Group“, vykdanti socialinius projektus ir tyrimus žmogaus teisių, švietimo, lygių galimybių, įvairovės ir kitose srityse, ir socialinė įdarbinimo agentūra „SOPA“.

„Prie Chartijos prisijungusios organizacijos įsipareigoja diegti įvairovės užtikrinimo instrumentus darbo vietoje, taikyti holistinį ir neselektyvų požiūrį į įvairovę ir žmogaus teises, puoselėti įtraukią darbo aplinką, kurioje nebūtų vietos išankstiniams nusistatymams; galiausiai, formuoti įvairovės politiką ir taikyti įvairovės principus visoje organizacijos veikloje, valdymo procesuose ir kultūroje. Mes labai džiaugiamės turėdami pirmąją savivaldybę, prisijungusią prie Įvairovės chartijos. Net neabejojame, kad ši partnerystė bus naudinga tiek savivaldybės darbuotojams, tiek Vilniaus gyventojams, tiek ir pačiai Įvairovės chartijai“, – teigia viena iš Chartijos steigėjų („Diversity Development Group“) Vija Platačiūtė.


Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt